Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

MOKSiR zaprasza młodzież do świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości

Autor admin
Data utworzenia: 22 marzec 2018, 13:22 Wszystkich komentarzy: 0


MOKSiR zaprasza młodzież do świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości

Nuty o Ojczyźnie oraz Oblicza Niepodległości - to tytuły dwóch konkursów, jakie z okazji tegorocznego jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przygotował Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

Konkurs piosenki patriotycznej Nuty o Ojczyźnie skierowany jest do uczniów chojnowskich szkół. Organizatorzy wydarzenia za cel stawiają sobie kształtowanie poczucia patriotyzmu a także m.in. prezentację i promocję polskich pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

W przeglądzie będą mogli uczestniczyć zarówno soliści jak i zespoły wokalne (chóry). Organizatorzy wprowadzili cztery kategorie wiekowe: klasy I-III szkół podstawowych i młodsi, klasy IV-VII szkół podstawowych, gimnazja oraz szkół ponadgimnazjalne. Każda szkoła z danej kategorii wiekowej może delegować 5 wykonawców.

Uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować jeden utwór z repertuaru polskich pieśni patriotycznych. Jury oceniać będzie: dobór repertuaru, wykonanie oraz ogólny wyraz artystyczny. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 23 kwietnia.

Przegląd odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 16:00 w budynku Domu Kultury.


Oblicza Niepodległości to tytuł konkursu na plakat, którego motywem przewodnim jest odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży z terenu miasta Chojnowa w dziedzinie plastyki oraz popularyzacja techniki plakatu.

Nagrody w konkursie zostaną przyznane w pięciu kategoriach wiekowych, są to: przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych klas I-III, uczniowie szkół podstawowych klas IV-VII, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W związku z możliwościami ekspozycyjnymi, do konkursu dopuszczane będą tylko prace "płaskie", wykonane w formacie A3.

Prace składać można do 27 kwietnia 2018 roku w biurze MOKSiR w godzinach od 8:00 do 15:00 - Każda praca musi być opatrzona następującymi informacjami: imię i nazwisko autora, wiek, nazwa szkoły / placówki, dokładny adres szkoły / placówki / ew. zamieszkania, numer telefonu, podpisane oświadczenie o treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby MOKSiR - organizatora konkursu "OBLICZA NIEPODLEGŁOŚCI" - czytamy w komunikacie organizacyjnym.

Wystawa pokonkursowa oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędą się 30 kwietnia 2018 roku o godzinie 17:00 w Domu Kultury.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.