Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Nowa-stara nawierzchnia godna zabytkowego centrum miasta

Autor admin
Data utworzenia: 21 marzec 2018, 14:30 Wszystkich komentarzy: 1


Nowa-stara nawierzchnia godna zabytkowego centrum miasta

Rozpoczęła się procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie wykonawcy remontu nawierzchni i chodników w ulicy Niemcewicza i Placu Konstytucji 3 wraz z budową oświetlenia ulicznego. Ambitny plan Urzędu Miejskiego zakłada, że jeszcze w tym roku jedna z głównych ulic Chojnowa ponownie odzyska swój staromiejski charakter.

Na stan nawierzchni ulicy Niemcewicza i pl. Konstytucji 3 Maja mieszkańcy Chojnowa narzekają już od wielu lat. Sytuacja pogorszyła się dodatkowo w 2016 roku, kiedy w tym rejonie miasta przeprowadzono budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami. Burmistrz Chojnowa już wówczas zapowiadał remont ulicy; pieniądze na inwestycję znalazły się w budżecie na 2018 rok.

Projekt przebudowy zakłada ułożenie nowej nawierzchni jezdni z kostki kamiennej pochodzącej w 60% z odzysku na podsypce cementowo-piaskowej. W identyczny sposób wykonane mają być również chodniki, które zostaną jednak uzupełnione nowymi płytami granitowymi płomieniowanymi.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że ulica Niemcewicza znajduje się w obrębie historycznego centrum miasta, którego granice wyznacza linia dawnych murów obronnych. Nowa-stara nawierzchnia swoim wyglądem przypominać będzie m.in. Rynek, ulicę Grottgera czy ulicę Legnicką na odcinku od Reja do Rynku.

Staromiejski charakter wprowadzać będą także typowe dla tej części Chojnowa czarne słupy oświetleniowe. Projekt zakłada postawienie 9 nowych słupów wzdłuż wschodniej krawędzi jezdni oraz 5 słupów wewnątrz placu Konstytucji 3 Maja.


Termin wykonania zamówienia został określony na 28 września 2018 roku.

Wkrótce trakt łączący Rynek ze Stadionem Miejskim może stać się prawdziwą chlubą Chojnowa. W 2018 roku planowy jest bowiem także remont nawierzchni ulicy Małachowskiego. W chwili obecnej trwają przygotowania do inwestycji. Ambitne plany Urzędu Miejskiego zakładają także duże zmiany na placu Konstytucji 3 Maja, gdzie oprócz nowej nawierzchni doczekamy się także usunięcia wyeksploatowanych krzewów, odpowiedniego uformowania zachowanych roślin oraz nowych nasadzeń.

Zobacz również:

Miejskie inwestycje w zieleń. Zobacz jak zmienią się Park Śródmiejski, Plac Konstytucji i Staw

Ciężkie maszyny powrócą na Małachowskiego, Witosa i Mickiewicza...


Komentarze

Jak już remontujecie te drogi to nie zapomnijcie o monitoringu, bo przy ulicy Małachowskiego jakieś gnidy niszczą auta... najczęściej to pijaczki, bo ulica ciemna jak noc, brak oświetlenia odpowiedniego
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.