Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jeździła po Chojnowie z blisko 2,3 promila alkoholu. To weekendowy rekord

Autor admin
Data utworzenia: 20 marzec 2018, 12:00 Wszystkich komentarzy: 0


Jeździła po Chojnowie z blisko 2,3 promila alkoholu. To weekendowy rekord

Pomimo policyjnych apeli wciąż na ulicach spotkać możemy kierujących, którzy odpowiedzialność za własne życie - a przede wszystkim życie innych uczestników ruchu mają za nic. Weekendowe statystyki mówią same za siebie; policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali aż trzynastu nieodpowiedzialnych kierowców - rekordzistka, jeżeli chodzi o ilość spożytego alkoholu, została zatrzymana w Chojnowie.

- Promilową rekordzistką okazała się być kobieta, zatrzymana do kontroli drogowej 18 marca br., około godziny 2:30 w Chojnowie na ulicy Kilińskiego. Badanie alkomatem kierującej osobowym deawoo wykazało blisko 2,3 promila alkoholu - informuje podkom. Iwona Król-Szymajda z biura prasowego legnickiej policji.

Łącznie w ciągu weekendu zatrzymano trzynastu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policja przypomina - Za łamanie zakazu sądowego grozi 5 lata pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających bądź w stanie nietrzeźwości kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Nieodpowiedzialnym kierującym grozi również zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.