Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Gdzie można zastosować przepustnice?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 19 marzec 2018, 14:47 Wszystkich komentarzy: 0


Gdzie można zastosować przepustnice?

W dzisiejszych czasach branża wodno-kanalizacyjna stawia duże wymagania, zwłaszcza jeśli chodzi o armaturę odcinającą całkowicie przepływ cieczy. Najczęściej w takim przypadku wykorzystywane są przepustnice oraz zasuwy. Bardziej funkcjonalne okażą się jednak przepustnice, gdyż prócz możliwości całkowitego otwarcia i zamknięcia przepływów pozwalają także na ich regulację. Wybór wśród przepustnic jest bardzo duży, warto jednak zwrócić szczególną uwagę na te, które opierają się o najnowszą technologię.

Jak dzielą się przepustnice?

Przepustnice obecnie mają szerokie zastosowanie w przemyśle, jednak sprawdza się tylko wtedy gdy zostanie dobrany ich odpowiedni rodzaj, a to wbrew pozorom wcale łatwe nie będzie. Wyróżnić można kilka kryteriów, według jakich można podzielić przepustnice, a mianowicie:

  • poprzez sposób, w jaki dana ciecz jest przesyłana,
  • ze względu na typ zabudowy.

Prawidłowy dobór przepustnicy-co jest ważne?

Przede wszystkim jakość wykonania. Z racji, iż przepustnice narażone są na pracę w trudnych warunkach, należy zwrócić szczególną uwagę, na materiał, z jakich zostały wykonane. Na pewno istotny będzie też zakres ciśnienia roboczego, w jakim będą poprawnie działały, zakres temperatur oraz to czy są odporne na korozję. W zależności od rodzaju przepustnicy może ona posiadać różny rodzaj uszczelnienia, co także nie należy pomijać. Priorytetem decydującym o wyborze powinna być także charakterystyka przepływu. Sprawdzenie maksymalnego przepływu nie będzie trudne, gdyż takie informacje udostępnia każdy producent.

W jaki sposób steruje się przepustnicami?

To zależy jaki rodzaj został zamontowany. Do obsługi mogą być używane obudowy z kółkiem bądź dźwignie, specjalne ślimakowe przekładnie. Napędy elektryczne lub pneumatyczne. Oczywiście rodzaj sterowania również należy ściśle dobrać do rodzaju zabudowy, bo jeśli taka armatura ma służyć w zabudowie podziemnej, to techniczne rozwiązania muszą być dopasowane do takich warunków.

Przepustnice do wodociągowych sieci

Przepustnice, które na szeroką skalę wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, nie koniecznie okażą się dobrym rozwiązaniem przy sieciach wodociągowych, dla których dedykowana jest raczej armatura centryczna. Taki rodzaj przepustnic ma wiele zalet, do których należy zaliczyć odpowiednio zaprojektowany wewnętrzny dysk, możliwość dwukierunkowego przepływu, niewielki nacisk na uszczelkę, dzięki czemu nie powstają deformacje w jej obrębie, oczywiście, jeśli przepustnica zostaje zamknięta, uszczelka jest prawidłowo dociśnięta, co zapewnia szczelność. Szukając najlepszej przepustnicy do sieci wodociągowej, warto skorzystać z bogatej oferty medynski.pl/category/przepustnice , gdzie każdy znajdzie armaturę do zastosowania w obrębie domu, przemysłu czy właśnie sieci wodno-kanalizacyjnych.

Ile kosztują przepustnice?

Ceny są bardzo rozbieżne i zależne są przede wszystkim od rodzaju oraz producenta. Za przepustnicę typowo przemysłową niestety trzeba będzie słono zapłacić.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.