Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom w chojnowskiej Przychodni Rejonowej

Autor admin
Data utworzenia: 16 marzec 2018, 12:19 Wszystkich komentarzy: 0


Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom w chojnowskiej Przychodni Rejonowej

Przychodnia Rejonowa w Chojnowie zaprasza rodziców i opiekunów do zaszczepienia dzieci przeciw pneumokokom - groźnym bakteriom wywołującym ciężkie choroby, pozostawiające powikłania na całe życie.

Pomimo coraz nowocześniejszych metod leczenia i kolejnych generacji antybiotyków, nadal występują zgony dzieci i dorosłych z powodu zakażeń pneumokokami. Zakażeniom sprzyjają m.in.: duża częstość występowania pneumokoków w drogach oddechowych ludzi, łatwość przenoszenia się ich drogą kropelkową, uszkodzenia nabłonka dróg oddechowych w przebiegu przewlekłego zapalenia oskrzeli, infekcji wirusowych albo grypy.

Pneumokoki stają się groźne dla organizmu małego dziecka, wtedy gdy jest on osłabiony, np. infekcją wirusową. Jeśli bakterie Streptococcus pneumoniae dotrą do miejsc fizjologicznie jałowych, mogą wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsę.

- Dzieci urodzone w latach 2013 – 2016, które nie były zaszczepione przeciw pneumokokom mogą zgłaszać się do Przychodni Rejonowej w Chojnowie w celu zakwalifikowania do szczepienia - czytamy w komunikacie - Szczepienia będą wykonywane w dwóch dawkach, w odstępie co najmniej 2 miesięcy. Pierwsza dawka musi być podana do 20 kwietnia 2018 roku.

Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.