Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Po angielsku, niemiecku, a także rosyjsku i białorusku... Lingwistyczna środa w PZS [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 15 marzec 2018, 12:00 Wszystkich komentarzy: 0


Po angielsku, niemiecku, a także rosyjsku i białorusku... Lingwistyczna środa w PZS [ZDJĘCIA]

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół oraz gimnazjaliści z Chojnowa, Gromadki i Zagrodna przez chwilę mogli poczuć się jak na maturze pisemnej z języka obcego. W budynku chojnowskiego Liceum Ogólnokształcącego odbyła się szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DEng dENG, który jest okazją zarówno do zaprezentowania swojej wiedzy jak i jej poszerzenia. Konkursowi towarzyszyły prezentacje językowe oraz niespodzianka muzyczna w wykonaniu artystów zaproszonych przez Tadeusza Samborskiego - członka zarządu województwa dolnośląskiego.

O godzinie 9:00 miało miejsce uroczyste otwarcie konkursu. Chwilę później uczniowie przystąpili do zmagań z językiem niemieckim i angielskim.

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów znajomości języków obcych oraz chęci pogłębiania wiedzy z języka angielskiego i niemieckiego. Udział w konkursie daje uczniom możliwość doskonalenia umiejętności pozwalających podejmować samodzielną pracę z wykorzystaniem różnych źródeł informacji. Uczestnicy konkursu musieli pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie zagadnień leksykalnych i zagadnień gramatycznych.

W organizację wydarzenia tradycyjnie włączyła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, która dla uczestników konkursu przygotowała dwie prezentacje językowe - w wykonaniu nauczyciela akademickiego prof. Ludwiga Schmahla oraz studentów Koła Naukowego Języka Biznesu działającego przy Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych.

Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników i nagrodzeniem zwycięzców, na uczestników konkursu czekała jeszcze jedna niespodzianka - koncert artystów zaproszonych przez Tadeusza Samorskiego - członka zarządu województwa dolnośląskiego.

Na scenie zaprezentowali się Barbara Droździńska - jedna z najlepszych w Polsce wykonawczyń repertuaru rosyjskiego, białoruskiego i ukraińskiego oraz Stanisław Górka - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Artystom akompaniował Andrzej Walus z wrocławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Koncert poprowadzony przez aktorkę Aurelię Sobczak podzielony został na dwie części - w pierwszej tematyka utworów obracała się wokół miłości i kobiet - w drugiej przypomniano utwory kresowe. Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół oraz gimnazjaliści biorący udział w konkursie mieli okazję usłyszeć piosenki takie jak: "Kochać, jak to łatwo powiedzieć", "Chlib kulikowski", a także utwory wykonane w języku rosyjskim i białoruskim oraz piosenkę "Nie wolno mi" - będącą polską wersją wielkiego przeboju Giglioli Cinquetti z lat 60-tych XX wieku.

- Zaprosiłem artystów najwyższej próby i jakości - zaznacza Tadeusz Samborski - Jako człowiek działający w sferze publicznej zawsze starałem się przejawiać pewną aktywność w sferze upowszechniania kultury, żeby do małych miasteczek, wiosek, małych szkół, nawet wiejskich szkółek zapraszać wielkich artystów.

Uczniowie tuż po koncercie mieli okazję do zrobienia sobie zdjęcia z artystami a także uzyskania autografu.

Kulminacją całego dnia było ogłoszenie i wręczenie nagród dla najlepszych. W ceremonii nagradzania udział wzięła Janina Mazur - Starostwa Legnicki i zarazem osoba pełniąca patronat honorowy nad konkursem. Zdaniem dyrektora Mariusza Kowalczyka - już sam udział w konkursie oznaczał zwycięstwo, bowiem do rywalizacji stanęli najlepsi z najlepszych w danych szkołach.

Nagrody odebrali:

Język angielski:

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół:

1. Justyna Szlapińska
2. Wojciech Kuśmierz
3. Adrian Zakrzewski

Gimnazjaliści:

1. Amelia Piniewiska - Gimnazjum w Gromadce
2. Szymon Janczak - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie
3. Joanna Goliczewska - Gimnazjum w Gromadce

Język niemiecki:

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół:

1. Manuela Baran
2. Wiktor Ziembowicz
3. Marta Uhrynowska

Gimnazjaliści:

1. Daria Gala - Gimnazjum w Gromadce
2. Gabriela Spes - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
3. Marcin Baranowski - Gimnazjum w Zagrodnie
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.