Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dolny Śląsk górą w Chojnowie. Fotorelacja z Inauguracji Ekstra Ligi Boksu Olimpijskiego

Autor admin
Data utworzenia: 11 marzec 2018, 12:35 Wszystkich komentarzy: 0


Dolny Śląsk górą w Chojnowie. Fotorelacja z Inauguracji Ekstra Ligi Boksu Olimpijskiego

Pewnym zwycięstwem bokserów z Dolnego Śląska - w tym z Chojnowa - zakończyła się sobotnia Inauguracja Ekstra Ligi Boksu Olimpijskiego. Zmagania bokserów w hali przy ulicy Matejki śledziło na żywo kilkaset mieszkańców Chojnowa i nie tylko...

Turniej rozpoczęła pokazowa walka, w której zmierzyło się dwóch początkujących pięściarzy. Inauguracyjne zawody zostały oficjalnie otwarte przez Kazimierza Burtnego - członka zarządu powiatu legnickiego. Galę poprowadzili dwaj znani w świecie sportu spikerzy - Andrzej Gliniak oraz Marek Matela.

W części turniejowej mieliśmy okazję oglądać osiem walk w kategoriach olimpijskich. Największym zainteresowaniem ze strony publiczności cieszyły się walki z udziałem reprezentantów lokalnego klubu Champion Chojnów oraz walka wieczoru, w której zmierzyli się Kamil Bodzioch i Adam Kulig.

Inauguracja Ekstra Ligi Boksu Olimpijskiego zakończyła się pewnym triumfem Dolnego Śląska nad Olimpem Lublin. Jedynie w dwóch pojedynkach sędziowie orzekli remis - w pozostałych górą byli pięściarze z naszego regionu.

Wyniki poszczególnych walk:

Kategoria 56kg: Kacper Harkawy vs Cezary Leśko PKT
Kategoria 60kg: Piotr Motyka vs Szyngis Nauryzbay REMIS
Kategoria 64kg: Piotr Tobolski vs Tomasz Smerdel PKT
Kategoria 69kg: Łukasz Niemczyk vs Patryk Głuch PKT
Kategoria 75kg: Ireneusz Wojtasiński vs Hubert Kwapisz PKT
Kategoria 81kg: Mateusz Niemczyk vs Daniel Różnowicz PKT
Kategoria 91kg: Oskar Wierzejski vs Bartłomiej Krasuski REMIS
Kategoria +91kg: Kamil Bodzioch vs Adam Kulig PKT

W czasie zawodów zbierane były pieniądze na rzecz 5-letniej Jagody Płachty, mieszkanki Chojnowa, która urodziła się z poważną wadą serca i by żyć dalej musi przejść kosztowną operację korekty wady serca metodą Fontana.

W przewie między walkami odbyła się licytacja w której do kupienia były piłki dwóch ekstraklasowych klubów. Piłka z autografami piłkarzy Zagłębia Lubin została sprzedana za 1 500 złotych; z kolei piłka z podpisami reprezentantów Korony Kielce osiągnęła wartość 3 000 złotych.

Największym zainteresowaniem podczas licytacji cieszył się jednak bon na pieczonego indyka w Ceglanym Dworku, który osiągnął zawrotną - jak na indyka - cenę 5 000 złotych. Łącznie w licytacjach zebrano 9 500 złotych.

Jagodę wesprzeć można było także kupując cegiełki oraz korzystając z przygotowanego na miejscu stoiska gastronomicznego.

ab, amKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.