Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Ostatnie przygotowania do Otyliady. Organizatorzy zapraszają do kibicowania

Autor admin
Data utworzenia: 09 marzec 2018, 15:05 Wszystkich komentarzy: 0


Ostatnie przygotowania do Otyliady. Organizatorzy zapraszają do kibicowania

Otyliada to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Pierwszy taki maraton zorganizowano w Myszkowie i miał on charakter lokalny. Od 2014 odbywa się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” i ma zasięg ogólnopolski. Od kilku lat w organizację wydarzenia włączył się Basen Miejski w Chojnowie. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Organizatorzy chcąc zachęcić do kibicowania uczestnikom maratonu, przygotowali liczne atrakcje. Imprezę poprzedzą pokazy freedivingu czyli nurkowania na wstrzymanym oddechu.

Freediving jest jedną z najrzadziej uprawianych dyscyplin sportowych na świecie. Sport ten umożliwia oglądanie podwodnego życia i jednocześnie oddychanie świeżym powietrzem na brzegu. W 2004 roku w Polsce powstała pierwsza organizacja skupiająca ludzi uprawiających freediving – Stowarzyszenie Freediving Poland. Ma ona na celu popularyzację tego sportu oraz poprawianie bezpieczeństwa poprzez wpływanie na wzrost świadomości osób chcących uprawiać ten rodzaj nurkowania. Konkurencje w tym sporcie najprościej można podzielić na konkurencje głębokościowe i konkurencje basenowe.

- W trakcie Otyliady członkowie Klubu Działalności Podwodnej Legnica; Marcel Bijak oraz Martyna Bijak zaprezentują dwie z trzech konkurencji basenowych. Pierwsza z nich czyli dynamika bez płetw, polegać będzie na przepłynięciu przez zawodnika maksymalnej długości bez użycia płetw/monopłetwy. Drugą konkurencją będzie dynamika w płetwach, w której to jak sama nazwa wskazuje zawodnik osiąga maksymalną długość przy wykorzystaniu płetw/monopłetwy - informuje Daniel Osadkowski - kierownik Basenu Miejskiego.

Innym wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej Otyliadzie będzie pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rokitek. W tym samym czasie w holu basenu odbędzie się kiermasz słodkości, podczas którego nabyć będzie można domowe wypieki.

Wstęp na Otyliadę jest bezpłatny - organizatorzy zachęcają do kibicowania.

Basen Miejski w Chojnowie - 10 marca 2018

17:00 - pokazy Freedivingu
18:00 - rozpoczęcie Maratonu
21:00 - pokazy pierwszej pomocy
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.