Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Autor admin
Data utworzenia: 05 marzec 2012, 14:00 Wszystkich komentarzy: 1


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Już po raz 34 zmierzyli się ze sobą uczniowie podstawówek i gimnazjów z miasta i gminy Chojnów w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Najlepsi reprezentować będą swoje szkoły w etapie powiatowym, który odbędzie się już 30 marca 2012 r.

Historia startów naszych uczniów w konkursie jest całkiem spora, jednak to najważniejsze wydarzenie, czyli uczestnictwo w finale finałów wciąż pozostaje do zdobycia. Wspomnieć należy jednak o dwukrotnym starcie w eliminacjach ogólnopolskich w Gnieźnie i Kłodzku dwójki uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. A poza prestiżem jest o co walczyć – po etapie ogólnopolskim kariera strażacka stoi otworem – szkoły pożarnicze chętnie przyjmują finalistów Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Konkurs nie jest jednak dla wszystkich. Startują w nich tylko pasjonaci, którzy poza szkołą uzupełniają swoją wiedzę, głównie dzięki dobrodziejstwu Internetu, zapoznają się z pytaniami konkursowymi z poprzednich lat, aktywnie poszukują źródeł, chłoną wiedzę pożarniczą. Jednak bez pomocy nauczycieli, którzy wspierają uczniów, przekazują swą wiedzę, zachęcają do uczestnictwa nie byłoby tak łatwo. Wielkie podziękowania należą się pani Helenie Malak-Fotiadis ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, panu Dariuszowi Wołoszynowi z Gimnazjum nr 1 oraz panu Tomaszowi Błaszczakowi ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, którzy dołożyli wszelkich starań by uczniowie reprezentujący ich szkoły osiągnęli jak najwięcej.

Eliminacje odbyły się w siedzibie chojnowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Fabrycznej. Najlepsi uczniowie, wyłonieni w eliminacjach szkolnych, stanęli do boju o przejście do kolejnego etapu – powiatowego. Każda szkoła oddelegować mogła po 5 kandydatów w danej kategorii wiekowej.

W eliminacjach udział wzięły szkoły: SP w Niedźwiedzicach, SP w Białej, SP 3 oraz SP 4 w Chojnowie oraz miejscowe Gimnazjum nr 1. Co warto zauważyć, dziewczyny wcale nie ustępowały liczebnością chłopakom. A mogłoby się wydawać, że zawód strażaka jest typowo męskim…

Tuż po zakończeniu konkursu, w trakcie sprawdzania prac, sympatyczni Strażacy z chojnowskiej jednostki postanowili odciągnąć uczestników turnieju od emocji towarzyszących wydarzeniu i przygotowali im niespodziankę – zaprezentowali swoje wozy na których pracują, opowiadali o pracy strażaka, a nawet udostępnili dźwig, który pozwolił najodważniejszym powędrować do nieba i poczuć się jak prawdziwy strażak. A chętnych nie brakowało, każdy chciał przekonać się jak wygląda Chojnów 40 metrów nad ziemią.Po powyższych atrakcjach wszyscy udali się do sali, w której odbywał się test i czekali na ogłoszenie wyników. Komisja w składzie: Przewodniczący – Ryszard Kawka, Sekretarz – Andrzej Rogalski, Członek – Tadeusz Więcław wraz z panią Sekretarz Miasta - Brygidą Mytkowską ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody ufundowane przez oba chojnowskie samorządy.

Tak przedstawia się ostateczna lista uczestników:

Miasto Chojnów:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1. Kuba Borkowski – 25 pkt

2. Małgorzata Mazurkiewicz – 24 pkt

3. Dariusz Franka – 24 pkt

4. Kacper Wyrwał – 22 pkt

5. Gabriela Przykład – 22 pkt

6. Marta Sobiechowska – 18 pkt

7. Bartek Sobczak – 17 pkt

8. Pola Rokus – 17 pkt


II grupa wiekowa (gimnazja)

1. Honorata Zachary – 30 pkt

2. Krzysztof Bałaj – 25 pkt

3. Natalia Bałaj – 22 pkt

4. Zuzanna Sambor – 18 pkt


Gmina Chojnów:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1. Michał Puszczyński – 27 pkt

2. Piotr Puszczyński – 27 pkt

3. Jakub Szczupak – 26 pkt

4. Natalia Gerak – 25 pkt


Najlepsi zmierzą się z reprezentantami innych szkół na szczeblu powiatowym – 30 marca br. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!


Komentarze

Heh.. pamiętam jak sam kiedyś się do tego przygotowywałem :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.