Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Kradli paliwo na skradzione tablice rejestracyjne. Wpadli w ręce policjantów

Autor admin
Data utworzenia: 23 luty 2018, 15:29 Wszystkich komentarzy: 0


Kradli paliwo na skradzione tablice rejestracyjne. Wpadli w ręce policjantów

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 31-letnią kobietę podejrzaną o kradzieże paliwa m.in. na terenie gminy Chojnów. Kobieta wraz z 20-letnim pasażerem oddalając się z miejsca kradzieży wpadła wprost w ręce policjantów. Pojazd, którym się poruszali miał założone skradzione tablice rejestracyjne. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

- 21 lutego br. około godziny 21:50 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został poinformowany przez pracownika stacji paliw znajdującej się w jednej z podlegnickich miejscowości, o kradzieży paliwa dokonanej przez kierującą pojazdem marki VW Polo - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z biura prasowego legnickiej policji - Natychmiast na miejsce skierowano patrol. Policjanci dojeżdżając do stacji benzynowej, gdzie miało dojść do przedmiotowej kradzieży paliwa zauważyli odjeżdżający pojazd marki volkswagen. Pojazd oddalał się w kierunku Jawora bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Po chwili okazało się, że 31-letnia kierująca pojazdem marki VW Golf nie posiada uprawnień do kierowana pojazdami, natomiast dowód rejestracyjny został jej wcześniej zatrzymany przez Policję. Na domiar złego tablice rejestracyjne założone na pojeździe zostały skradzione dzień wcześniej z terenie powiatu jaworskiego.

W toku czynności policjanci ustalili, że zatrzymany duet chwilę przed zatrzymaniem dokonał kradzieży paliwa ze stacji benzynowej na terenie powiatu legnickiego. Skradzione paliwo zalali do wcześniej przygotowanych plastikowych kanistrów. Co więcej policjanci ustalili, że tego samego dnia około godziny 10:50 na terenie gminy Chojnów kobieta wraz z mężczyzną dokonała kolejnej kradzieży paliwa. Tym razem ich łupem padło ponad 46 litrów benzyny.

O losie osadzonych w areszcie 31-latki i jej młodszego kolegi zdecyduje sąd. Za kradzież grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

inf. materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.