Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Pokazy freedivingu poprzedzą tegoroczną Otyliadę na chojnowskim basenie

Autor admin
Data utworzenia: 15 luty 2018, 14:24 Wszystkich komentarzy: 0


Pokazy freedivingu poprzedzą tegoroczną Otyliadę na chojnowskim basenie

W nocy z 10 na 11 marca 2018 na Basenie Miejskim w Chojnowie odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada 2018. W imprezie weźmie udział 40 pływaków, począwszy od nowicjuszy planujących pokonać kilka długości basenu aż po maratończyków walczących o dystanse w okolicach 40km.

Popularność Otyliady na Basenie Miejskim w Chojnowie z roku na rok wzrasta. Lista uczestników zamknęła się już na początku stycznia.

- W tym roku Otyliada zostanie poprzedzona pokazami freedivingu (nurkowania na wstrzymanym oddechu) w wykonaniu członków Klubu Działalności Podwodnej z Legnicy. Publiczność na trybunach przekona się ile długości basenu można pokonać pod wodą na jednym oddechu. Zapewniamy, że patrząc na to nawet widzom zaczyna brakować powietrza - informuje Daniel Osadkowski, kierownik Basenu Miejskiego.

Początek pokazów zaplanowano na godzinę 17:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny. Na godzinę 18:00 zaplanowano rozpoczęcie właściwego maratonu.

- Ze strony organizacyjnej wspierać nas będzie Ochotnicza Straż Pożarna z Rokitek, której to członkowie w trakcie maratonu zorganizują szkolenia z udzielania Pierwszej Pomocy. Burmistrz Miasta Chojnowa jak co roku ufundował dla najlepszych zawodników puchary - dodaje kierownik, który już teraz zaprasza wszystkich chętnych do kibicowania aż do 6:00 rano, a także do udziału w kolejnych edycjach Otyliady.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.