Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Budżet Obywatelski 2018: Projekt remontu drogi dojazdowej do garaży

Autor admin
Data utworzenia: 07 luty 2018, 10:23 Wszystkich komentarzy: 0


Budżet Obywatelski 2018: Projekt remontu drogi dojazdowej do garaży

Do 15 lutego w sekretariacie Urzędu Miejskiego składać możemy projekty inwestycji w ramach drugiej edycji chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Poprosiliśmy Was o dzielenie się z nami Waszymi pomysłami na zmiany w Chojnowie. Dzisiaj na naszą skrzynkę pocztową otrzymaliśmy dwa projekty do budżetu, złożone przez radnego Pawła Grabka. Pierwszy z nich skierowany jest do mieszkańców południowej części Chojnowa i dotyczy budowy nawierzchni drogi dojazdowej do garaży położonych między ulicami Sikorskiego i Władysława Łokietka.

Projekt zakłada wykonanie pierwszego etapu remontu drogi dojazdowej do garaży zlokalizowanych pomiędzy ulicami Władysława Łokietka oraz Władysława Sikorskiego. W ramach prac przewiduje się położenie nawierzchni asfaltowej o szerokości 3 m.

Ze względu na ograniczenia finansowe budżetu obywatelskiego, projekt przewiduje położenie asfaltu jedynie na odcinku około 100 metrów (podczas gdy długość drogi w całości wynosi około 200 metrów), bądź w zależności od kosztów odpowiednio więcej lub mniej.

Zdaniem pomysłodawcy projektu, inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz komfortu - Projekt będzie służył mieszkańcom osiedla, posiadającym garaże, a także osobom przemieszczającym się w tamtej okolicy. Poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców -zaznacza Paweł Grabek.

Koszt realizacji projektu został oszacowany przez pomysłodawcę na kwotę 85 tysięcy złotych, z czego 10 tysięcy złotych ma zostać przeznaczone na projekt techniczny, natomiast 75 tysięcy złotych na budowę jezdni asfaltowej.

Zamierzasz złożyć projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego?

Podziel się nim z mieszkańcami Chojnowa. Chętnie go opublikujemy.

Zapraszamy do kontaktu: portal@chojnow.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.