Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Ferie dla prymusów z Gminy Chojnów

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 01 luty 2018, 14:50 Wszystkich komentarzy: 0


Ferie dla prymusów z Gminy Chojnów

Dla uczniów z naszego regionu zakończył się czas zimowych szaleństw. Najlepsi uczniowie z Gminy Chojnów dzięki wytężonej pracy w roku szkolnym mogli wypoczywać w Kotlinie Kłodzkiej. Dwudniowy wyjazd w Sudety ufundował Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, a wziąć w nim udział mogli uczniowie, którzy wykazują się doskonałymi wynikami w nauce i bardzo dobrym sprawowaniem.

W czasie pobytu uczestnicy wycieczki zwiedzili najważniejsze atrakcje okolic Kłodzka. Pierwszego dnia wyprawy dzieci odwiedziły MiniEuroland, czyli rozciągający się na powierzchni 20 tys. m² park miniatur, oraz twierdzę kłodzko – jedną z największych i najstarszych fortyfikacji Dolnego Śląska. Drugi dzień minął im na zwiedzaniu Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie oraz Kopalni Złota w Złotym Stoku wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki. Dzieci skorzystały także z uroków zimy, ponieważ śniegu w okolicach Kłodzka nie brakowało. Wyjazd 45 osób kosztował 13.955 zł i był sponsorowany w całości ze środków gminnych. Dzieci to nasza przyszłość. Chcemy nagradzać tych uczniów, którzy przykładają się do nauki w najwyższym stopniu. Cieszy mnie, że rodzice nauczyli tych młodych ludzi, jak inwestować w siebie – mówił po powrocie uczniów Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

W Gminie Chojnów osiągi w nauce są szczególnie doceniane. Przypomnijmy, że działa w niej Lokalny Program Wspierania Edukacji Uczniów Uzdolnionych, w ramach którego za dobre wyniki uczniowie mogą pobierać Stypendia Wójta Gminy Chojnów na rozwijanie swoich talentów. Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej nie jest pierwszym wyjazdem dla najmłodszych organizowanym przez gminę. Latem ubiegłego roku do miejscowości Biały Dunajec na kolonie wyjechało pięćdziesięcioro dzieci, których rodzice znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Gmina Chojnów fundowała także sierpniowy obóz strażacki w Międzywodziu, w którym udział wzięło 40 członków Młodzieżowych Drużyn Strażackich.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.