Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kontrole policyjne na drogach powiatu legnickiego

Autor Kasia_
Data utworzenia: 11 styczeń 2018, 10:56 Wszystkich komentarzy: 0


Kontrole policyjne na drogach powiatu legnickiego

W celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, Policjanci z legnickiej drogówki dzisiaj od rana prowadzą akcję „Pieszy kontra pojazd”. Działania potrwają do godz. 22.00.

Podczas akcji Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na wszystkie niezgodne z przepisami zachowania pieszych, a także zachowanie kierowców wobec pieszych. Pod lupę zostanie wzięte przechodzenie w miejscach niedozwolonych, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz poruszanie się po drogach bez wydzielonych chodników.

Cele akcji przedstawia mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej Komendy:

Pieszy to uczestnik ruchu drogowego, który jest najbardziej narażony na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Uczestnicząc w zdarzeniu drogowym, w przeciwieństwie do kierujących i pasażerów samochodów, pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony. W starciu z kilkanaście razy cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans. Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.