Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Hołd Bożemu Dzieciątku w wykonaniu Skoranty i Orkiestry Dętej [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2018, 14:28 Wszystkich komentarzy: 0


Hołd Bożemu Dzieciątku w wykonaniu Skoranty i Orkiestry Dętej [ZDJĘCIA]

Od znanej polskiej kolędy "Dzisiaj w Betlejem" rozpoczął się niedzielny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Skoranta oraz Orkiestry Dętej pod dyrekcją Piotra Koziara. Wydarzenie corocznie gromadzi w chojnowskiej farze osoby, które w podniosłej atmosferze chcą oddać hołd nowo narodzonemu Jezusowi.

Noworoczne koncerty organizowane w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w okresie święta Objawienia Pańskiego to już wieloletnia tradycja.

W repertuarze Skoranty i akompaniującej jej orkiesty znalazły się przede wszystkim kolędy oraz pastorałki - utwory będące rodzajem udramatyzowanej kolędy, w której religijna tematyka bożonarodzeniowa poszerzona została o warstwę obyczajową. To jednak nie wszystko - przychodząc na wczorajszy koncert mieliśmy okazję usłyszeć także klasyki muzyki rozrywkowej - wśród nich znalazła się nadawana rokrocznie przez niemal wszystkie stacje radiowe piosenka Last Christmas, autorstwa zmarłego ponad rok temu brytyjskiego piosenkarza George'a Michaela.

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć zarówno pieśni w wykonaniu chóru i orkiestry, utwory instrumentalne, kolędy śpiewane a capella jak i utwory wykonane przez solistki, wśród których znalazły się: Grażyna Klucznik, Monika Krzywda, Anna Pauch oraz Karolina Serkies.

Krystyna Czapska - założycielka chóru Skoranta, zaznacza, że chórzyści czekają cały rok na możliwość zaprezentowania się z pięknym świątecznym repertuarem - Tradycyjnie spotykamy się w naszej świątyni, żeby pieśnią i muzyką oddać hołd Bożemu Dzieciątku. Niech treść śpiewanych i melodie granych kolęd wprowadzą atmosferę ciepła, miłości i wzajemnej życzliwości - dodała.

Chór Skoranta powstał w październiku 2007 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Pierwszy, bardzo dobrze przyjęty przez publiczność koncert, miał miejsce jednak w lutym 2008 roku. W roku minionym chór hucznie obchodził jubileusz swojego 10-lecia.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.