Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Lego Star Wars

Najchętniej oglądani streamerzy w Polsce i na świecie

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 08 styczeń 2018, 10:05 Wszystkich komentarzy: 0


Najchętniej oglądani streamerzy w Polsce i na świecie

Pojęcie streamować oznacza dzielić się z odbiorcami tym, co dzieje się na ekranie naszego komputera. Najczęściej streamerzy pokazują wideo na żywo np. porady, imprezy i rozgrywki.

Wybór platformy streamerskiej

Na początku, przed rozpoczęciem przygody ze streamowaniem trzeba wybrać stworzoną do tego platformę. Wiodącym serwisem w tej dziedzinie jest Twitch.tv. Platforma powstała w 2011 roku i niemal od razu stworzyła program partnerski dla użytkowników. W 2014 roku Amazon.com zapłacił za Twitcha blisko 1 mld dolarów i stał się jego oficjalnym właścicielem. Wykupienie platformy przyczyniło się do jej szybszego rozwoju, doprowadziło jednakdo wzrostu liczby wyświetlanych reklam.

Hitbox.tv to kolejny serwis streamerski, który pojawił się na rynku w 2013 roku. Witryna nie jest tak popularna jak Twitch, ale zyskała uznanie doświadczonych użytkowników. Portal również daje możliwość zarobku, nie posiada jednak programu partnerskiego. Z racji mniejszej liczby odbiorców trudniej osiągnąć status, który dorówna użytkownikom Twitcha.

Ostatnim, mającym znaczenie na rynku serwisem streamerskim jest You Tube Gaming. Platforma powstała w 2014 roku. YTG zyskuje coraz większą popularność, należy do Google, więc jest zintegrowany z resztą serwisów. Odbiorcy nie muszą zakładać nowych kont, wystarczy, że zasubskrybują kanał na You Tube. Podobnie jak w przypadku Twitch.tv i Hitbox.tv, na YTG istnieje możliwość zarabiania na streamowaniu.

Porównując trzy serwisy streamerskie największe zarobki oferuje Twitch.tv.

Najpopularniejsi streamerzy w Polsce

Na pierwszym miejscu w rankingu TOP 5 – styczeń, serwisu streamerzy.pl, znajduje się izakooo. Podczas swoich liveów gromadzi on przed ekranami średnio 7038 widzów. Obecnie kanał ma ponad 910 tys. obserwujących i ponad 104 mln wyświetleń. Tematem streamów są gry komputerowe. Izakooo pokazuje odbiorcom, jak pokonuje kolejne poziomy rozgrywek.

Na drugim miejscu zestawienia znajduje się leh_tv. Jego streamy ogląda średnio 2999 widzów. Trzeci w rankingu jest nervarian, ze średnią oglądalnością – 2925 widzów. Obaj streamerzy zajmują się gamingiem.

Najchętniej oglądani streamerzy na świecie

Najpopularniejszym kanałem streamerskim na świecie jest RiotGames, który transmituje turnieje z gry League of Legends. Obecnie liczba obserwujących kanał przekroczyła 2,6 mln, a suma wyświetleń to ponad 938 mln.

Na drugim miejscy według zestawienia apynews.pl, jest Sydicate, czyli Tom Cassell. Kanał poświęcony jest grom komputerowym. Obecnie liczba obserwujących na Twitchu przekroczyła 2,5 mln, a liczba odsłon 41 mln.

Trzecie miejsce wśród najpopularniejszych streamerów na świecie zajmuje Summit1g, który streamuje głównie Counter Strike Global Offensive. Na Twitchu posiada ponad 2,5 mln obserwujących i 190 mln odsłon.

Obecnie streamowanie to nie tylko hobby, ale również sposób na zarabianie pieniędzy. Jeśli masz pasję, którą chciałbyś pokazać innym, a dodatkowo połączyć hobby z pracą, może właśnie streaming jest dla ciebie!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.