Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Inwestycje w chojnowskiej jednostce strażackiej

Autor Grzegorz Andrejciów
Data utworzenia: 03 styczeń 2018, 15:17 Wszystkich komentarzy: 0


Inwestycje w chojnowskiej jednostce strażackiej

Znacznie poszerzone spektrum działań w których udział biorą strażacy wymaga ciągłych inwestycji, wymiany bądź zakupu nowoczesnych pojazdów i sprzętu przystosowanego już nie tylko do gaszenia pożarów ale także do ratownictwa specjalistycznego, ograniczania skutków katastrof naturalnych oraz budowlanych.

Inwestycje nie omijają także naszej jednostki dzięki nim w grudniu wzbogaciliśmy się o nowoczesny kontener przystosowany do transportu środka pianotwórczego o pojemności 11 tysięcy litrów wraz z podstawowym sprzętem gaśniczym (armatura pożarnicza) zgodnym ze standardem wyposażenia zatwierdzonym w 2015 roku przez KG PSP.

Kontenery przeznaczone są do wsparcia działań gaśniczych, gdzie konieczne jest użycie zwiększonej ilości środka pianotwórczego wykorzystywanego do gaszenia pożarów ciał stałych i cieczy. Środek umieszczony wewnątrz może być używany we wszystkich instalacjach i urządzeniach do wytwarzania piany ciężkiej, średniej i lekkiej. Piany ciężkie i średnie stosowane są przede wszystkim do gaszenia na świeżym powietrzu, w otwartych budynkach i instalacjach oraz na statkach. Pianę lekką stosuje się do zalewania pomieszczeń oraz do usuwania palnych lub wybuchowych mieszanek gazowo-powietrznych ze zbiorników.

Kontener bez nośnika nie byłby w pełni wykorzystany stąd kolejnym nabytek jakim jest dziewięciometrowa przyczepa typu PKDZ - 18 przystosowana do przewozu kontenerów hakowych o dopuszczalnej masie całkowitej 18 ton. Na dzień dzisiejszy po uwzględnieniu ostatnich zakupów dysponujemy dwoma pojazdami gaśniczymi, sześcioma pojazdami specjalistycznymi, 2 pompami wysokiej wydajności, kontenerem z środkiem pianotwórczym oraz przyczepą do jego transportu

Zmienia się także wygląd jednostki jak i przyległego terenu zniknęło stare siatkowe ogrodzenie w miejscu którego widoczne jest już nowe, na dachu montowany jest nowoczesny masz nadawczo-odbiorczy. Najbardziej widocznym elementem jest jednak "Wspinalnia"

To najbardziej charakterystyczna budowla każdej strażnicy. Nie używana od wielu lat wspinalnia która wcześniej znajdowała się przy obiekcie sportowym KS Chojnowianka przeszła gruntowny remont, konstrukcja została zabezpieczona nową powłoką malarską. Nie sposób przecenić jej funkcji jako obiektu do ćwiczeń. Ściana wspinalni z otworami okiennymi stwarza szerokie możliwości ćwiczeń z ewakuacji poszkodowanych z wysokości znajdującej się na bazie jednostki Specjalistycznej Grupie Ratownictwa Wysokościowego „LEGNICA-3 .

Nasza wspinalnia składa się z trzech kondygnacji. Z jednej strony znajdują się otwory okienne, a z drugiej przestronne balkony.

Grzegorz AndrejciówKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.