Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kolejna chojnowska ulica doczeka się utwardzonej nawierzchni

Autor admin
Data utworzenia: 03 styczeń 2018, 14:09 Wszystkich komentarzy: 0


Kolejna chojnowska ulica doczeka się utwardzonej nawierzchni

Rejtana, Broniewskiego - te dwie ulice w minionych latach doczekały się nowej nawierzchni. Od kilku miesięcy wiemy o planach inwestycji drogowej na ulicy Reymona i Ogrodowej. To jednak nie wszystko. Urząd Miejski poszukuje wykonawcy nawierzchni jednej z chojnowskich dróg osiedlowych.

Ulicę Ludwika Solskiego - bo to o niej mowa - aktualnie podzielić możemy na dwie części - pierwsza łączy ulicę Wyspańskiego z ulicą Bogusławskiego. Fragment ten posiada asfaltową nawierzchnię już od kilkudziesięciu lat.

Druga część to nowa droga osiedlowa o nawierzchni gruntowo-żużlowej, przecinająca ulicę Bielawską - to właśnie ten odcinek przejdzie gruntowną przebudowę.

Obydwa fragmenty są połączone ze sobą jedynie wąską ścieżką dla pieszych. Projekt zakłada również przebudowę tego łącznika. Z inwestycji wyłączone zostało skrzyżowanie z ulicą Bielawską, które zostało przewidziane do odrębnego opracowania.

Nawierzchnia jezdni wykonana zostanie z kostki betonowej o grubości 8 cm w kolorze szarym. Chodniki zrealizowane zostaną z grafitowej kostki betonowej o grubości 6 cm.

Projekt zakłada także wykonanie odwodnienia projektowanej jezdni, zjazdów i chodników.

13 grudnia Urząd Miejski opublikował ogłoszenie dotyczące zamówienia publicznego. Budowa nawierzchni ulicy Solskiego to jedna z kilku podobnych inwestycji, jakie Urząd Miejski zamierza przeprowadzić w 2018 roku. Podobne plany dotyczą także budowy nawierzchni ulicy Reymonta, Ogrodowej czy też Andersa.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.