Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Po alkoholu nie jadę. W okresie sylwestra policja rozpoczyna wzmożone działania

Author: admin
Creation date: 29 December 2017, 10:26 All comments: 0


Po alkoholu nie jadę. W okresie sylwestra policja rozpoczyna wzmożone działania

Sylwester bez alkoholu? To raczej rzadkość. Należy jednak pamiętać, że za kierownicą obowiązuje jedynie trzeźwe myślenie. W okresie sylwestra policja na drogach powiatu legnickiego prowadzić będzie wzmożone działania pod kątem trzeźwości kierujących.

- Choć większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak duże zagrożenie stwarza amator mocnych trunków za kierownicą, legniccy policjanci nadal mają do czynienia z kierującymi, którzy lekceważą przepisy w tym zakresie. Tylko dzisiejszej nocy funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Niestety, nie wszystkich odstraszają poważne konsekwencje, które przewidują przepisy prawa za jazdę na „podwójnym gazie" - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Policja przypomina - Za kierownicę wsiadamy tylko wtedy, gdy mamy pewność że jesteśmy trzeźwi. Nie wierzmy w mity, że kawa, zimy prysznic czy tłusty posiłek sprawi, że szybciej wytrzeźwiejemy. Organizm potrzebuje czasu na wydalenie alkoholu i regenerację. Stan trzeźwości możemy sprawdzić w każdej jednostce Policji na terenie naszego powiatu. Przypominamy, że każdy z nas widząc osobę, która zamierza kierować na tzw. „podwójnym gazie" powinien zareagować uniemożliwiając mu jazdę.

Przypominamy, że jeden z ogólnodostępnych alkomatów znajduje się na Komisariacie Policji w Chojnowie.

Zobacz również: Przed wyruszeniem w drogę należy... sprawdzić swój stan trzeźwości


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.