Query error chojnow.pl - Skandal na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Kadetów w boksie!
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Skandal na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Kadetów w boksie!

Author: Arkadiusz Lewandowski
Creation date: 28 February 2012, 13:26 All comments: 0

W dniach 25-26.02.2012 w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Kadetów w boksie. Na turnieju nie zabrakło zawodników Champion Powiat Legnicki. Początkowo na zawody miało pojechać 7 zawodników, jednakże dwóch z nich wykluczyły kontuzje sportowe. Dawid Woźniak złamał rękę, natomiast Cezary Szymański odniósł kontuzję kciuka. Do mistrzostw przystąpiło pięciu bokserów: Kuba Czapski, Kamil Mroczkowiski, Mateusz Stachurka, Sebastian Masiąg oraz Łukasz Niemczyk

Pierwszego dnia zawodów wszystkie stoczone walki wygrali moi podopieczni. Niektórzy zawodnicy mieli gwarancję walki w finałach już pierwszego dnia. Sebastian zwyciężył bez walki, ponieważ nie było dla niego przeciwnika w eliminacjach. W niedzielę odbywały się walki o tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Niestety z wielu niezależnych od nas przyczyn zajęliśmy jednie cztery drugi miejsca.

Chciałbym nadmienić, że na zwodach miało miejsce skandaliczne sędziowanie w walce Łukasza Niemczyka przeciwko zawodnikowi z Wałbrzycha. Sam pojedynek zakończył się na punkty 2:1. Wynik jednak nie odzwierciedlał tego, co widzieliśmy w ringu. Jest to nie tylko moje odczucie, ale także innych trenerów m.in. z Lubina i Wrocławia. Wielu po walce śmiało się z werdyktu.

Łukasz został ewidentnie skrzywdzony przez sędziów, którzy punktowali:

Sędzia Włosek: 12:11 dla Łukasza

Sędzia Michucki 13:14 na niekorzyść Łukasza

Sędzia Komar 7:11 na niekorzyść Łukasza

Szczególnie ostatni werdykt wzbudził wiele kontrowersji. Myślę, że powodem tak skandalicznego zachowania jest protest, który zainicjowany został miesiąc temu. Miał on na celu zweryfikowanie pracy sędziów. Uważam, że pani Komar A. lepiej, aby wychodziła do ringu z numerem oznaczającym kolejną rundę aniżeli oceniała w ten sposób walki.

Mam nadzieję, że sędzia koordynator pan Ryszard Makowski wyciągnie odpowiednie wnioski z zaistniałej sytuacji. Ustne pocieszenia, że Łukasz zwyciężył nie są wystarczające.

Chciałbym również podziękować Dolnośląskiemu Związkowi Bokserskiemu za docenienie klubu Champion Powiat Legnicki oraz nagrody w postaci rękawic jak i tarcz do treningów. Nagrodę otrzymaliśmy za pracę z młodzieżą.