Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Czym powinien charakteryzować się dobry projekt domu?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 22 grudzień 2017, 09:00 Wszystkich komentarzy: 0


Czym powinien charakteryzować się dobry projekt domu?

Katalogi firm architektonicznych pękają w szwach od liczby gotowych projektów. Wydawać by się mogło, że urodzaj jest w tej mierze tak duży, że znalezienie odpowiedniego domu dla siebie nie stanowi większego problemu. Niestety, zazwyczaj bywa tak, że najtrudniej mają ci inwestorzy, którzy doskonale wiedzą, czego oczekują i nie chcą iść na żadne architektoniczne kompromisy. Zobaczmy, czy powinien charakteryzować się dobry projekt domu.

Aspekt pierwszy: dom dopasowany do naszych potrzeb

Kubatura domu musi być dopasowana do naszych potrzeb życiowych, liczby domowników i dochodów. Budowa zbyt dużego domu będzie wiązać się z większymi kosztami jego późniejszego ogrzewania i utrzymania. Z kolei zbyt mały dom zamknie nas w zbyt ciasnej i nieprzyjemnej przestrzeni, w której każdy będzie potykać się o siebie. Już na etapie projektu warto uwzględnić również budowę garażu, który może zostać włączony w bryłę domu lub zostać usytuowany oddzielnie. Profesjonalne doradztwo w tej sprawie, a także pomoc w wyborze odpowiedniego projektu świadczy firma https://new-house.com.pl/.

Aspekt drugi: projekt umożliwiający swobodną rozbudowę

Ten aspekt sprawdzi się w przypadku inwestorów, którzy mają dość ograniczone zasoby. Wówczas warto wybrać mniejszy dom z możliwością jego łatwej rozbudowy. W przypadku rodzin z małymi dziećmi, projekt ten pozwoli na powiększenie domu, kiedy dom zacznie być za ciasny w związku z rosnącymi potrzebami najmłodszych domowników.

Aspekt trzeci: projekt uwzględniający specyfikę działki i okolicy

Dobry projekt powinien być adekwatny do ukształtowania terenu. Na działkach pochyłych, nierównych wymagane jest wykonanie specjalnego fundamentu, a stosowna adnotacja powinna zostać zawarta już na etapie projektu. Inną kwestią jest kształt bryły i dachu, a także stosowanie konkretnych materiałów wykończeniowych. Warto wiedzieć, że w niektórych regionach Polski obowiązują wytyczne lokalnego konserwatora zabytków, zgodnie z którymi należy na przykład zachować historyczną kompozycję urbanistyczną danej przestrzeni.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.