Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

„Pszczoły, trzmiele i inni nasi przyjaciele” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywej

Autor Gminna Biblioteka Publiczna w
Data utworzenia: 19 grudzień 2017, 14:31 Wszystkich komentarzy: 0


„Pszczoły, trzmiele i inni nasi przyjaciele” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywej

Fundacja BZWBK w ogłosiła wyniki trzeciej edycji Konkursu Grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” . Z informacji ze strony Fundacji wynika, że w programie grantowym rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ złożono 1170 wniosków. Dofinansowanie otrzymało tylko 100 instytucji.

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywej otrzymała w ramach Programu „Tu mieszkam, tu zmieniam” dofinansowanie Projektu „Pszczoły, trzmiele i inni nasi przyjaciele”.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy mieszkańców w zakresie zagrożeń wynikających ze zmieszania się populacji owadów i ich znaczenia dla bioróżnorodności a także wzrost zaangażowania społeczności lokalnej w zachowanie siedlisk owadów zapylających.

Realizacja potrwa od listopada 2017 do września 2018. Realizacja wnioskowanej inicjatywy pozwoli na wzbogacenie dotychczasowej ofert edukacyjnej dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych mieszkańców Gmina Chojnów. W ramach inicjatywy odbędą się warsztaty i spotkania z pszczelarzami, konkurs na domek dla owadów, stworzymy miejsca przyjazne owadom. Na zakończenie 8 sierpnia 2018 odbędzie się impreza plenerowa Wielki Dzień Pszczół, na którą już dziś zapraszamy mieszkańców Gminy Chojnów.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.