Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Uczniowie PZS od 25 lat wspierają Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach

Autor Kasia_
Data utworzenia: 15 grudzień 2017, 11:56 Wszystkich komentarzy: 0


Uczniowie PZS od 25 lat wspierają Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach

Już od 25 lat uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie pod okiem nauczycieli organizują mikołajkowe wyjazdy do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach, który prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame. W domu tym przebywa 60 chłopców w różnym wieku, którzy mają różny stopień niepełnosprawności.Mikołajkowe wyjazdy do podopiecznych DPS w Świebodzicach organizowane są przez samorząd uczniowski Powiatowego Zespołu Szkół. Młodzież przygotowuje dla dzieci paczki z prezentami oraz występy artystyczne i zabawy integracyjne.Przygotowania do wyjazdu zaczynają się dużo wcześniej, najczęściej już pod koniec września, kiedy to organizatorzy zaczynają zbierać środki potrzebne na zakup prezentów. Uczniowie, którzy deklarują chęć włączenia się w akcję, przechodzą specjalne szkolenie, dzięki któremu są przygotowani do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Chętnych do niesienia pomocy jest tak dużo, że każdego roku brakuje miejsc w autobusie.Mikołajkowe paczki to nie tylko słodycze i zabawki dla dzieci, ale przede wszystkim artykuły codziennego użytku, jak ubrania, środki czystości, czy detergenty.

W tym roku w zbiórkę darów dla potrzebujących dzieci włączyło się także Gimnazjum nr 2.Młodzież już pod koniec września zaczyna gromadzić środki na zakup paczek. Klasy gastronomiczne pieką ciasta, a dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na kupno prezentów. Uczniowie, którzy są uzdolnieni plastycznie, wykonują przepiękne ozdoby świąteczne, które przekazywane są do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci.

Organizowana jest również zbiórka pieniędzy, w którą licznie włączają się lokalni przedsiębiorcy.W tym roku 6 grudnia uczniowie wraz z opiekunami po raz 25 odwiedzili Dom Dziecka w Świebodzicach. Byli tam oczekiwani z wielką niecierpliwością. Po występach artystycznych i zabawach integracyjnych przyszedł czas na rozdanie paczek przez Świętego Mikołaja. Następnie młodzież i podopieczni DPS zasiedli do stołu, aby miło wspólnie spędzić czas.Miłą niespodzianką był także występ artystyczny w wykonaniu dzieci ze Świebodzic, który został przygotowany specjalnie dla chojnowskiej młodzieży.W tym miejscu organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję niesienia pomocy potrzebującym dzieciom i przyczynili się do podarowania im chwili radości. Podziękowania należą się przede wszystkim uczniom, którzy czują w sobie chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, lokalnym przedsiębiorcom – hojnym darczyńcom, którzy co roku pokazują, że nie są obojętni na potrzeby innych oraz Starostwu Powiatowemu w Legnicy, które wspiera szlachetne działania szkoły.Mikołajkowe wizyty w Świebodzicach na stałe wpisały się już w kalendarz imprez Powiatowego Zespołu Szkół. Działania takie są pełne podziwu. Są uczniowie, którzy włączają się w tę akcję przez cały okres nauki w szkole, a nawet i tacy, którzy kontynuują te działania jeszcze długo po jej ukończeniu.Powiatowy Zespół Szkół po raz kolejny udowodnił, że zaszczepia w swoich wychowankach szlachetne idee. Dzięki tego typu akcjom młodzież uczy się empatii, rozumienia choroby, a także wrażliwości na cierpienie oraz umiejętności dostrzegania potrzeb drugiego człowieka.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.