Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rusza modernizacja chojnowskiego dworca kolejowego

Autor admin
Data utworzenia: 30 listopad 2017, 10:44 Wszystkich komentarzy: 0


Rusza modernizacja chojnowskiego dworca kolejowego

"Uwaga! Roboty budowlane" - tabliczki z taką informacją kilka dni temu pojawiły się na bramach wokół chojnowskiego dworca kolejowego, budząc tym samym pozytywne odczucia ze strony mieszkańców naszego grodu. Firma wyłoniona przez Polskie Koleje Państwowe powoli bierze się za remont budynku, który miejmy nadzieję już wkrótce stanie się chlubą Chojnowa.

Inwestycję ze szczegółami opisywaliśmy już w sierpniu. Jak informuje PKP S.A. - Pomieszczenia wewnątrz obiektu zostaną dostosowane do nowych funkcji takich jak biuro obsługi klienta, poczekalnia kolejowa, poczekalnia autobusowa, punkt przedszkolny. Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Dzięki montażowi monitoringu, wzrośnie poziom bezpieczeństwa. Koło budynku pojawią się także miejsca postojowe dla samochodów i stojaki na rowery.Remont może dojść do skutku dzięki pozyskaniu środków z budżetu państwa przez Polskie Koleje Państwowe. Zmiany jednak nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowanie władz miejskich - Możliwość pozyskania środków z budżetu państwa przez PKP na wykonanie przebudowy dworca była możliwa pod warunkiem zagospodarowania części użytkowej dworca na cele publiczne przez gminę miejską Chojnów - zaznacza burmistrz Jan Serkies. W wydzierżawionym przez miasto pomieszczeniu dworcowym powstanie poczekalnia dla młodzieży i mieszkańców oczekujących także na autobusy i busy. Pomieszczenie o powierzchni 160 m² będzie ogrzewane i według planów ma być wyposażone w toalety.

- Termin zakończenia modernizacji to przełom IV kwartał 2018 r. i I kwartału 2019 r. Inwestycję zrealizuje firma SKB S.A. Ze względu na zabytkowych charakter obiektu, prace prowadzone będą w uzgodnieniu w konserwatorem. Koszt modernizacji wyniesie ok. 10 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa - czytamy w komunikacie PKP S.A.

Inwestycja w Chojnowie to część ogólnopolskiego programu, którego celem jest rewitalizacja około 200 dworców kolejowych w całej Polsce.

wizualizacje: PKP S.A.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.