Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Wielkie zmiany na Reymonta i Ogrodowej. Asfalt, nowe chodniki, miejsca parkingowe...

Autor admin
Data utworzenia: 24 listopad 2017, 15:14 Wszystkich komentarzy: 2


Wielkie zmiany na Reymonta i Ogrodowej. Asfalt, nowe chodniki, miejsca parkingowe...

Nieco zapomniana część Chojnowa najprawdopodobniej w przyszłym roku przejdzie spore przeobrażenie. Jedne z ostatnich nieutwardzonych dróg w Chojnowie doczekają się nowej nawierzchni. Mowa tu o ulicach Władysława Reymonta i Ogrodowej. Będzie asfaltowa nawierzchnia, chodniki oraz dużo miejsc parkingowych. Plany prezentują się bardzo okazale.

Nowa nawierzchnia jezdni z mas bitumicznych zostanie wykonana na ulicy Reymonta (od skrzyżowania z ulicą Głowackiego do skrzyżowania z ulicą Ogrodową) oraz na ulicy Ogrodowej. Wzdłuż ulic wykonane zostaną chodniki z kostki betonowej brukowej. Dodatkowo wzdłuż ulicy Reymonta zaplanowano wykonanie 22 miejsc parkingowych.

Na odcinku ulicy Reymonta od skrzyżowania z ulicą Ogrodową w kierunku ulicy Bolesławieckiej przewidziano stworzenie ciągu pieszo-jezdnego z kostki betonowej brukowej.

W ramach prac wykonane zostanie odwodnienie powierzchniowe wraz z elementami odprowadzenia wód opadowych i roztopowych.

Plany w stosunku do ulic Reymonta i Ogrodowej są jednak dużo dalej idące. Urząd Miejski planuje przeznaczenie tego rejonu miasta pod zabudowę jednorodzinną. Przed rozpoczęciem prac nad nawierzchnią obydwu ulic konieczna będzie budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej z przyłączami.

W chwili obecnej Ratusz poszukuje wykonawcy inwestycji, którego poznamy najprawdopodobniej w grudniu.Komentarze

Zabudowa jednorodzinna w centrum miasta??? Ktoś upadł na łeb, ale to na pewno większa grupa urzędników odstałą zaćmienia umysłu. A ponoć w mieście jest jakiś urząd od ładu architektonicznego. Te grunty to są podmokłe bo pod ziemią jest jakiś strumień albo żyła wodna. Ujawnijcie badanie geologiczne tych terenów. Tam powinien pozostać park, a jeśli już ma stanąć budynek to zgodny z otoczeniem czyli wielopiętorwy wielorodzinny, bo to same centrum miasta.
zgłoś komentarz
@kris Logiki trochę brakuje.Dla budownictwa jednorodzinnego "Te grunty to są podmokłe bo pod ziemią jest jakiś strumień albo żyła wodna.Ujawnijcie badanie geologiczne tych terenów." Natomiast dla budynku wielorodzinnego już badania gruntu są nie istotne?

Natomiast czytając w artykule " Nieco zapomniana część Chojnowa najprawdopodobniej w przyszłym roku przejdzie spore przeobrażenie. Jedne z ostatnich nieutwardzonych dróg w Chojnowie doczekają się nowej nawierzchni."
Myślałem, że chodzi o ulicę Leśną i Wrzosową. Te ulice też są w Chojnowie jakby ktoś z urzędu miasta nie wiedział.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform