Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Urząd Miejski poszukuje wykonawcy nowego budynku Przychodni Rejonowej

Autor admin
Data utworzenia: 24 listopad 2017, 10:43 Wszystkich komentarzy: 0


Urząd Miejski poszukuje wykonawcy nowego budynku Przychodni Rejonowej

Urząd Miejski rozpoczął postępowanie o zamówienie publiczne dotyczące budowy centrum medycznego dla regionu Chojnowa.

Obiekt przychodni zaplanowano jako budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, przykryty dachem dwuspadowym. Obiekt w swoim kształcie będzie przypominał literę "L". W ramach zagospodarowania terenu przewidziano przebudowę istniejącego parkingu, wykonanie utwardzonych dojść do obiektu oraz wykonanie infrastruktury technicznej, elementów małej architektury oraz zieleni.

W nowym budynku znajdą się miejsca m.in. na gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe, laboratorium, RTG, USG. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Jana Serkiesa, w budynku mają być realizowane także świadczenia w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki funduszom jakie zarząd województwa dolnośląskiego przeznaczył na inwestycję w służbe zdrowia w naszym regionie. O pieniądze z puli Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego rywalizowało 71 wniosków, w tym ten chojnowski, który znalazł się w gronie 37 projektów pozytywnie zaopiniowanych. Miasto Chojnów w własnego budżetu dołoży do inwestycji ponad milion złotych (ponad 3 miliony pochodzić będą z puli Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).

Oprócz rozbudowy infrastruktury, zarząd województwa inwestuje także w zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, z którego wkrótce korzystać będą mogli także chojnowianie.

Termin składania ofert o dopuszczenie do udziału w postępowanie mija 21 grudnia 2017 roku.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform