Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Do Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 zajechał nowy Mercedes [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 20 listopad 2017, 15:21 Wszystkich komentarzy: 0


Do Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 zajechał nowy Mercedes [ZDJĘCIA]

Koniec ze starym, zimnym i psującym się co chwilę autobusem. Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 w Chojnowie wzbogacił się o nowy, 23-osobowy środek transportu. Mercedes Sprinter został przywitany gorącymi oklaskami i butelką szampana.

Wicestarosta Krzysztof Sowiński ma nadzieję, że autobus będzie służył Środowiskowemu Domu Samopomocy przez wiele lat. Nowy środek transportu był potrzebny - dotychczasowy, prawie 20-letni autobus, chojnowska placówka odziedziczyła po Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Pojazd generował spore koszty - koniecznie były jego częste naprawy a pasażerom we znaki dawało się niesprawne ogrzewanie czy niedomykające się drzwi.

Nowoczesny Mercedes Sprinter to pojazd w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Autobus został zakupiony dzięki dotacji w wysokości 190 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kwota około 120 tysięcy złotych została przekazana z budżetu powiatu legnickiego.

Wdzięczności za okazany prezent nie kryją podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz dyrektor placówki - Maria Wiśniowska, która "przywitała" nowego towarzysza butelką szampana.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.