Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Areszt dla 18-letniego włamywacza z gminy Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 20 listopad 2017, 11:58 Wszystkich komentarzy: 0


Areszt dla 18-letniego włamywacza z gminy Chojnów

Dzielnicowi z Chojnowa ustalili i zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Chojnów, podejrzanego o dokonanie trzech przestępstw przeciwko mieniu. Straty jakie spowodował sprawca są szacowane na ponad 14 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamywacz został zatrzymany przez policjantów Chojnowa zaraz po tym, jak włamał się do altanki na terenie ogrodów działkowych.

- Policjanci patrolujący teren Chojnowa uzyskali informację o włamaniu do altanki na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że włamywaczy było dwóch, a po kradzieży oddalili się pojazdem marki Golf. W wyniku natychmiastowo podjętych działań pościgowych policjanci Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnowie ujawnili zaparkowany pojazd, a w nim dwóch mężczyzn, w tym jeden z nich okazał się sprawcą włamania. W tym samym miejscu, policjanci w innym pojeździe zatrzymali ukrywającego się drugiego ze sprawców kradzieży z włamaniem. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 16 oraz 18 lat - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy - W wyniku dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze udowodnili 18-latkowi dokonanie dwóch włamań do domów jednorodzinnych na terenie gminy. Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, piec gazowy, pieniądze oraz zegarki.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw oraz ustalają, co stało się ze skradzionymi przedmiotami. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Młodszy sprawca został przesłuchany przez funkcjonariuszy, a następnie w takich przypadkach policjanci informują sąd rodzinny o przejawach demoralizacji nieletniego.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.