Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Festyn Kolei Dolnośląskich na chojnowskiej stacji. Bezpłatne przejazdy do Bolesławca

Autor admin
Data utworzenia: 18 listopad 2017, 20:35 Wszystkich komentarzy: 0


Festyn Kolei Dolnośląskich na chojnowskiej stacji. Bezpłatne przejazdy do Bolesławca

Koleje Dolnośląskie zapraszają na Festyn Rodzinny, który już 19 listopada odbędzie się na chojnowskiej stacji kolejowej. Podczas festynu zaprezentowany zostanie nowy pociąg Impuls 45WE. Organizatorzy wydarzenia zapowiadają liczne atrakcje - w tym darmowe przejazdy.

- 13 września do Legnicy zostały dostarczone dwa pierwsze pięcioczłonowe pociągi, które zapoczątkowały proces odbioru zamówienia Kolei Dolnośląskich od nowosądeckiej firmy Newag S.A. Nowe IMPULSY 45WE będą dłuższe od tych wykorzystywanych dotychczas, będą również klimatyzowane i w pełni niskopodłogowe, co ułatwi korzystanie z nich osobom starszym i niepełnosprawnym. Dodatkowo będą wyposażone w fotele z regulowanymi oparciami, pod którymi pasażerowie znajdą gniazda zasilania oraz porty USB umożliwiające ładowanie m.in. telefonów komórkowych czy tabletów. Pociągi, które dodatkowo będą wyposażone w pokładowe WiFi, mogą osiągać prędkość nawet 160 km/h. Całość zamówienia zostanie zrealizowana do końca roku 2017 - informują Koleje Dolnośląskie.

Organizatorzy zapowiadają pokazy pierwszej pomocy, gry i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami oraz bezpłatne przejazdy z Chojnowa do Bolesławca i z powrotem.

Początek wydarzenia na chojnowskiej stacji kolejowej zaplanowano na godzinę 10:00.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.