Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Młodzież z chojnowskich szkół spotkała się ze Sławomirem Koprem [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 16 listopad 2017, 15:19 Wszystkich komentarzy: 0


Młodzież z chojnowskich szkół spotkała się ze Sławomirem Koprem [ZDJĘCIA]

Sławomir Koper - jeden z najbardziej popularnych pisarzy historycznych jest w dniu dzisiejszym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ. Z pisarzem zaplanowano dwa spotkania autorskie - w pierwszym uczestniczyli gimnazjaliści oraz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół.

Sławomir Koper dał się poznać jako pisarz, który w swoich książkach stara się pokazać historię "z ludzką twarzą"; ważne osobistości w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikając drażliwych tematów. W swoich książkach przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w "oficjalnych" monografiach. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki. Jak sam twierdzi - dzięki poruszaniu takich kwestii zyskał sporą rzeszę czytelniczek; w środowisku historyków stanowi to rzadkość i wręcz powód do zazdrości ze strony pisarzy, narzekających na brak odbiorców płci pięknej.

Aktualnie Sławomir Koper współpracuje z tygodnikiem Do Rzeczy. Sławę pisarzowi przyniosły takie publikacje jak m.in.: Kobiety w życiu Mickiewicza, Miłość, seks i polityka w starożytnych Grecji i Rzymie, Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939-1945, Wędrówki po Polsce piastowskiej czy Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej. Część z tych książek jest do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Na godzinę 17:00 zaplanowane zostało kolejne spotkanie autorskie, tym razem skierowane dla dorosłych. Na wydarzenie zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna i Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.