Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowska Drużyna Związku Strzeleckiego ma nową siedzibę [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 14 listopad 2017, 21:26 Wszystkich komentarzy: 6


Chojnowska Drużyna Związku Strzeleckiego ma nową siedzibę [ZDJĘCIA]

- Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości - ta sentencja autorstwa Marszałka Józefa Piłsudskiego od dzisiaj towarzyszyć będzie chojnowskiej drużynie Związku Strzeleckiego w ich nowej siedzibie w budynku Liceum Ogólnokształcącego. Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie tego miejsca.

Uczniowie chojnowskiego Liceum doskonale znają to miejsce - przez wiele lat funkcjonowała tutaj bowiem sala katechetyczna. Od dzisiaj w miejscu tym spotykać będą się członkowie chojnowskiej drużyny Związku Strzeleckiego, którzy przez ostatnie tygodnie ciężko pracowali nad zmianą wyglądu sali.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Maria Kisielewska-Podrez - prezes zarządu koła Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Legnicy, Krystyna Sobierajska - działaczka demokratycznej opozycji w czasach PRL, senator Dorota Czudowska, Piotr Szubarczyk z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Honorata Tajchman-Rękoś - sekretarz gminy Chojnów, Jan Serkies - burmistrz miasta Chojnowa, Kazimierz Burtny - członek zarządu powiatu legnickiego oraz Mariusz Kowalczyk - dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół.

Poświęcenia nowej siedziby strzeleckiej dokonał ks. Łukasz Świerniak. Goście wydarzenia wpisali się do pamiątkowej księgi gości.

Jak prezentuje się nowa siedziba strzelecka? Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego miejsca, które już teraz powoli zapełnia się trofeami zdobytymi przez chojnowskich strzelców. Jednym z nich jest nagroda zdobyta 12 listopada podczas zawodów strzeleckich w Starych Bogaczowicach, gdzie Związek Strzelecki Oddział Legnica z dorobkiem 247 punktów zajął pierwsze miejsce. Warto dodać, że podczas tych samych zawodów, drugie miejsce indywidualnie z dorobkiem 84 punktów zajął sekcyjny Patryk Ardeli z Oddziału Legnickiego.Komentarze

Sekta polityczna PIS-uaru i kościół przejmują młodzież w państwowych placówkach, potem mamy takie obchody 11 listopada jakie mamy, cały świat chwyta się za głowę co się w Polsce dzieje. „Religia jest dla ludzi bez rozumu.” J. Piłsudski. „Największe zagrożenia dla Polski to: NACJONALIZM I KLERYKALIZM” J. Giedroyć.
zgłoś komentarz
,,cały świat chwyta się za głowę,,co ,ten ,,młodyserek,,bredzi
zgłoś komentarz
Coś dzieje sie w Chojnowie, a to że był ksiądz.. No cóż, to kwestia przyzwoitości ;) Jesteśmy krajem katolickim, więc dlaczego w akcjach publicznych miałoby nie być księży? Byle by nie "dyktowali" co kto ma robić...
zgłoś komentarz
Jakie państwo nazwać katolickim? Najprościej – jest to państwo oparte na katolicyzmie, czyli doktrynie Kościoła Katolickiego. Analogicznie do państwa demokratycznego – opartego na zasadach demokratycznych, komunistycznego – opartego na komunizmie itd Teraz sam sobie tumanie odpowiedz czy Polska jest krajem katolickim, czy jest oparta jest o doktrynę katolicką, myślisz :) raczej chyba nie. Do twojej ciemnej czaszki - Rzeczpospolita Polska jest republiką parlamentarną i realizuje zasady suwerenności narodu, niepodległości i suwerenności państwa, demokratycznego państwa prawnego, społeczeństwa obywatelskiego, trójpodziału władzy, pluralizmu, praworządności, społecznej gospodarki rynkowej oraz przyrodzonej godności człowieka.
zgłoś komentarz
Dla jasności matołku, w trójpodziale władzy niema kościoła katolickiego, konstytucja wręcz tego zabrania, jest jasny rozdział państwa od kościoła i autonomia. "katolicka Polska" to mit, bełkot ciemnego luda, luda któremu marzy się aby buty mogły nam śmierdzieć, jak śmierdziały sto lat temu.
zgłoś komentarz
panowie ,,kasztag,,,,kowalik,,spokojnie ,nie ma o co się się spierać,organizator poprosił księdza o poświęcenie siedziby związku i ksiądz ten lokal poświęcił
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.