Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

17-latek z Chojnowa uciekał samochodem przed policją. Był pod wpływem narkotyków

Author: admin
Creation date: 13 November 2017, 15:45 All comments: 0


17-latek z Chojnowa uciekał samochodem przed policją. Był pod wpływem narkotyków

Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 17-latka, który kierując pojazdem marki Renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna jechał bez uprawnień. Ponadto wstępne badania wykazały, że prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Młody mężczyzna posiadał również przy sobie dokumenty innej osoby, które widniały w policyjnych bazach jako utracone. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

- Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Chojnowie. Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji podczas patrolowania miasta około godziny 20:00 zauważyli pojazd marki Renault, kierowca na widok radiowozu zaczął wykonywać nerwowe manewry pojazdem co wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. Mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu widząc oznakowany radiowóz i sygnały dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyśpieszył. Policjanci podjęli więc pościg. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji - Chwilę później mężczyzna na ulicy Rynek w Chojnowie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie parkingu. To nie zatrzymało jednak kierowcy, ponieważ wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci po kilkunastu metrach biegu zatrzymali 17-latka, który wcześniej prowadził pojazd.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ponadto jak sam przyznał chwilę wcześniej zażywał narkotyki. W związku z podejrzeniem, że 17-latek mógł kierować samochodem pod wpływem środków odurzających, policjanci przebadali go narkotesterem z wynikiem pozytywnym. Mieszkaniec Chojnowa został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań.

Ponadto policjanci przy zatrzymanym mężczyźnie ujawnili dokumenty w postaci dowodu osobistego oraz prawa jazdy należące innej osoby. Dokumenty te sprawdzono w policyjnych bazach danych gdzie ustalono, że zostały utracone na terenie powiatu bolesławieckiego. Funkcjonariusze zatrzymanego mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie, a pojazd usunęli pomocą drogą. 17-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

inf. materiały prasowe/KMP Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.