Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół zainaugurowali Tydzień Patriotyzmu [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 13 listopad 2017, 15:01 Wszystkich komentarzy: 0


Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół zainaugurowali Tydzień Patriotyzmu [ZDJĘCIA]

W Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika uroczyście - hymnem Rzeczypospolitej Polskiej - zainaugurowany został Tydzień Patriotyzmu. Wydarzenie organizowane przez Powiatowy Zespół Szkół w tym roku odbywa się pod hasłem "Bohaterowie w walce o niepodległość".

Akademia w wykonaniu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół stanowiła przypomnienie historii związanej z dniem 11 listopada; traktowała również o patriotyzmie współcześnie. Czym jednak jest nowoczesny patriotyzm? Zdaniem Mariusza Kowalczyka, dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół, to miedzy innymi wzajemny szacunek, dbałość o polszczyznę czy wierność wartościom - Nasza codzienna sumienna i dobrze wykonana praca, nauka oraz przyzwoite życie to patriotyzm XXI wieku. 99. rocznica odzyskania niepodległości stanowi niewątpliwą okazję do tego, by zastanowić się nad znaczeniem patriotyzmu w naszym życiu. O miłości do ojczyzny można mówić bardzo dużo, spróbujmy jednak o niej świadczyć - zaznacza dyrektor.

Mieszkańców Chojnowa i okolic do udziału w Tygodniu Patriotyzmu zaprasza dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół. Wydarzenie stanowi okazję do zastanowienia się nad istotą patriotyzmu; cykl ten jest także lekcją historii dla dzieci i młodzieży, ma na celu szerzenie idei patriotyzmu oraz oddanie hołdu poległym w walce za wolność Ojczyzny.

Dzisiejsza uroczysta akademia stanowiła inaugurację wydarzenia. 14 listopada w Auli przy ulicy Poźniaków odbędzie się prelekcja dr Piotra Szubarczyka z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, pt. "Walka o Świętą Sprawę". Kulminacją całego tygodnia będzie Ognisko Patriotyzmu, które odbędzie się w środę o godzinie 17:00 w przyszkolnym parku. W czwartek uczniowie chojnowskich szkół na lekcjach prezentować będą utwory o treści patriotycznej.

Odwiedzając Aulę przy ulicy Poźniaków możemy także zobaczyć wystawę "Bohaterowie w walce o niepodległość", na którą składają się prace uczniów Powiatowego Zespołu Szkół. Wśród osób, których biografie przypominają prace, znaleźli się m.in.: Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, Romuald Traugutt, Jan Henryk Dąbrowski, Józef Haller von Hallenburg, Ignacy Jan Paderewski, Józef Bem, Józef Antoni Poniatowski, Józef Longin Sowiński czy Roman Dmowski. Historia tych ludzi nierozerwalnie wiąże się z okresem zaborów oraz walk o niepodległą Polskę.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform