Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Tłok przy cmentarzu. Na miejscu od rana policja

Autor admin
Data utworzenia: 01 listopad 2017, 11:30 Wszystkich komentarzy: 0


Tłok przy cmentarzu. Na miejscu od rana policja

Pierwszy dzień listopada i co za tym idzie - ogromne poruszenie przy cmentarzach. O wolne miejsce już teraz trudno, a z godziny na godzinę będzie jeszcze gorzej.

Od godzin porannych ruch w okolicach chojnowskiego cmentarza odbywa się pod czujnym okiem policjantów. Najbardziej newralgiczne miejsca to skrzyżowanie ulic Parkowej i Wojska Polskiego oraz boczne wejście na cmentarz od strony Parku Piastowskiego.

Już od kilku dni policja prowadzi akcję "Znicz 2017" - Zauważalny jest wzmożony ruch w okolicy cmentarzy. Intensywne opady deszczu, mokra i śliska jezdnia, porywisty wiatr i duża ilość liści na drodze, a do tego szybciej zapadający zmrok – to czynniki, które powodują dodatkowe utrudnienia. Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość a swoimi manewrami stwarzają zagrożenie dla siebie innych kierowców oraz pieszych - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Jeżeli nie musimy brać samochodu - lepiej w ten dzień udać się w to miejsce pieszo. Warto pomyśleć o ludziach niepełnosprawnych, którzy również chcą odwiedzić w tej dzień groby swoich bliskich, a nie mają na to najmniejszych szans. Nie utrudniajmy takim osobom wjazdu na górny parking cmentarza.

Od kilku dni okolice cmentarza zmieniły się także w spory plac handlowy. Na miejscu możemy kupić zarówno kwiaty jak i znicze... oraz jak co roku zabawki dla dzieci.

W tym całym zamieszaniu nie powinniśmy jednak zapominać czym jest Uroczystość Wszystkich Świętych. Pierwszy dzień listopada to święto ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy natomiast Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.