Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Arie, Arietty i Canzony na lekcji muzyki w dawnym salonie [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 30 October 2017, 12:56 All comments: 0


Arie, Arietty i Canzony na lekcji muzyki w dawnym salonie [ZDJĘCIA]

VII Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną już za nami. Tegoroczna edycja tego wydarzenia składała się tylko z jednego koncertu - w minioną sobotę, w sali recitalowej Domu Kultury zaprezentowali się uczestnicy Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło z Wrocławia, Legnicy i Chojnowa w koncercie "Lekcja muzyki w dawnym salonie".

- Kultura i dobre obyczaje są solą życia. Bez niej człowiek w zasadzie nie mógłby się rozwijać i nie odróżnialibyśmy się od innych gatunków. Muzyka, malarstwo, poezja, literatura, taniec, teatr, sprawiają, że stajemy się świadomymi, wartościowymi ludźmi - stwierdziła podczas koncertu Agnieszka Justyna Szumiło, zaznaczając, że dla współczesnych ludzi dostęp do kultury jest czymś bardzo oczywistym i prostym.

Inaczej rzeczywistość wyglądała w świecie, do którego na kilkadziesiąt minut przenieśliśmy się podczas sobotniego koncertu. Wówczas dostęp do kultury wyższej czy nauki był przywilejem z którego korzystać mogli nieliczni.

"Lekcja muzyki w dawnym salonie" stanowiła inscenizację typowego wieczoru na dworze zamkowym lub pałacowym, gdzie zbierano się wokół kominka - na miejscu śpiewano, grano na instrumentach, plotkowano, recytowano poezję...

Wydarzeniu towarzyszył klimat tamtych czasów - uczestnicy pracowni zaprezentowali się w strojach z epoki.

Był to jedyny z koncertów zaplanowanych w ramach tegorocznej Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną. Uczestników Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło mieliśmy okazję usłyszeć już podczas poprzedniej edycji tego wydarzenia. Wówczas zaprezentowane zostały dzieła z epoki baroku.

Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.