Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Teatr w drodze - Powiatowy Zespół Szkół podsumował projekt

Autor admin
Data utworzenia: 29 wrzesień 2017, 10:21 Wszystkich komentarzy: 0


Teatr w drodze - Powiatowy Zespół Szkół podsumował projekt

Kilka dni temu mieliśmy okazję informować o realizowanym w Powiatowym Zespole Szkół projekcie "Teatr w drodze". Wczoraj, w auli Liceum Ogólnokształcącego, z udziałem koordynatorów, aktorów, przedstawicieli lokalnych samorządów i miejskich placówek oraz dyrektora Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, odbyło się podsumowanie projektu.

Projekt Teatr w drodze jest realizowany z programu „Kultura Dostępna”, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ideą warsztatów teatralnych jest zaangażowanie ich uczestników do rozwoju poprzez działania teatralne, a także włączenie ich w świętowanie jubileuszu 40-lecia polskiej sceny teatralnej w Legnicy - Najważniejsza cześć projektu, to warsztaty teatralne oparte na legnickich spektaklach zakończone pokazem, który ma szansę stać się wydarzeniem zachęcającym do udziału w kulturze teatralnej. Staramy się przełamać mentalną barierę w myśleniu o teatrze jako miejscu niedostępnym i trudnym. Umożliwienie uczestnikom projektu udziału w eventach jubileuszowych i spektaklach w legnickim teatrze wzmocni jeszcze tę świadomość w społecznościach pozbawionych bezpośredniego dostępu do wartościowej kultury artystycznej -informująorganizatorzyprzedsięwzięcia.


W warsztatach uczestniczyli zarówno uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół jak i nauczyciele. Zajęcia koordynowane były przez Joannę Rostkowską.

- Teatr, według nas, nie jest żadną szklaną kulą, żadną świątynią - jest sposobem na życie - zaznacza Jacek Głąb, dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, który dodaje, że celem projektu "Teatr w drodze" jest przede wszystkim docieranie do mniejszych miast i kontakt z ludźmi młodymi.

W ramach wydarzenia przedstawiony został film oraz zdjęcia dokumentujące realizację projektu w Chojnowie. Goście uroczystości mieli także okazję korzystać z cateringu przygotowanego przez klasę hotelarską Powiatowego Zespołu Szkół.

"Teatr w drodze" opuszcza nasze miasto - kolejny przystanek: Szkoła Podstawowa w Krotoszycach.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.