Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Plac Dworcowy: Będzie zmiana lokalizacji przystanku dla busów. W planach reaktywacja fontanny

Autor admin
Data utworzenia: 26 wrzesień 2017, 15:00 Wszystkich komentarzy: 9


Plac Dworcowy: Będzie zmiana lokalizacji przystanku dla busów. W planach reaktywacja fontanny

Chcemy już teraz zmienić lokalizację przystanku dla busów - z taką deklaracją podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wystąpił burmistrz Jan Serkies.

Zmiana lokalizacja przystanku dla busów - z peronu 7 na peron 1 - ma na celu ułatwienie podróżowania. Warto zaznaczyć, że jest to najbardziej oblegany peron i dzięki zmianie podróżujący będą mogli korzystać z nowej wiaty. Burmistrz zaznaczył, że jest już po wstępnych rozmowach z przedstawicielami PKS Lubin. Ostateczne decyzje zapadną najprawdopodobniej jutro.

Podczas sesji poruszony został temat planowanego remontu placu Dworcowego. Burmistrz Jan Serkies dodał, że planowana jest reaktywacja zabytkowej fontanny - W tej chwili poszukujemy projektanta, który wykonałby koncepcję łącznie z kosztorysem modernizacji tej fontanny. To nie jest tak, jak sobie niektórzy myślą, że wystarczy podłączyć wodę, włączyć pompę i ta fontanna będzie działać. Ona jest w takim stanie, że podejrzewam trzeba będzie ją rozebrać - zaznacza burmistrz, dodając, że inwestycja pociągnie za sobą także konieczność budowy małej stacji uzdatniania wody, podobnej do tej, jaka powstała pod fontanną tkacza na Rynku.

Remont fontanny pociągnie za sobą także modernizację sąsiadujących z nią terenów zielonych.

Póki co, ciągle obracamy się w kręgu planów - na oficjalne projekty musimy jeszcze poczekać.


Komentarze

Normalnie kabaret z tym Serkiesm, ostatni tydzień przekonywał wszystkich dookoła że się nie dało, że to niemożliwe, udowadniał, inwestycje srycje, teraz zwrot akcji, dało się o niemożliwe. Prawda jest pewnie taka że nawet nie próbował zrobić tego projektu jak się należy, zlekceważył go kosztem projektu urzędu miasta. Ciekawe jaki jest przewidziany koszt tej wiaty a ile kosztowała ta śmieszna atrapa, trzeba było by to sprawdzić, bo jest koszmarna, na projekcie jest naprawdę porządna wiata a ta.... szkoda gadać. Zwolennicy Serkiesa sami oceńcie czy jemu można wierzyć, sam zaprzecza sobie jak się go przyciśnie, obłuda i robienie z ludzi wariatów.
zgłoś komentarz
Wiaty nie ma sensu stawiać drogiej i ładnej. Daję jej miesiąc zanim zostanie zniszczona- połamane ławki, wybite szyby, pogięte słupki. Przecież to Chojnów, nie wiesz?
zgłoś komentarz
Osobiście uważam, że to margines, o którym piszesz i z tego powodu nie można stawiać choćby wiaty, wychodząc z twojego założenia to niemożna byłoby nic robić w mieście, bo zniszczą, monitoring załatwiłby sprawę. Co do samej wiaty, owszem ten bubel łatwo będzie zdemolować, bo to prowizorka i długo nie wytrzyma, ten z oryginalnego planu jest solidny i na pewno by długo posłużył.
zgłoś komentarz
Jeny, ale ludzie tutaj mają ból dupy :D Polecam Stoperan! To tylko wiatka na posiedzenie 15 minut przed autobusem! Kogo obchodzi jak wygląda i czy jest tania czy droga :) PS: Pół Chojnowa to margines haha
zgłoś komentarz
Normalnie wiaty to chyba jacyś pomyleńcy wymyślili, poco? no poco? Co do wiaty nie chodzi o cenę a jakość, zresztą skoro pół Chojnowa uważasz za patologię to wybacz, ale nie mamy o czym rozmawiać.
zgłoś komentarz
Nie mówię, że pomyleńcy. Mam na myśli to, że cały ten wylany jad jest zbędny. "Wiata jaka jest, każdy widzi" i spełnia swoje zadanie. Człowiek przychodzi, siada, czeka, wychodzi. I tyle. To nie kawiarnia, że ma być piękny wystrój, ładna muzyka i darmowe WiFi. Szkoda pieniędzy. Ktoś tę budkę prędzej czy później i tak zniszczy.
Masz rację, nie mamy o czym rozmawiać. Z patolą nie gadam :)
zgłoś komentarz
Hejt i dość marny, taks się spodziewałam że okaże się że jestem patologią, no cóż, skoro połowa Chojnowian to patologia to miała dość spore szanse u ciebie aby się w tej gorszej połowie znaleźć. Rozumiem że ty do niej nie należysz i jeszcze widzisz jakiś "wylewając się jad" :) oż biedny człowieczku, bardzo marna postać z ciebie. Tak na marginesie te wszystkie bzdury które piszesz o wiacie tej z projektu nie istnieją, rozumiem że jakość dla ciebie nic nie znaczy i wystarczy dla ciebie byle co jak obecnie, chociaż przecież ty nie chcesz niczego, no bo patologia zniszczy, mały i żałosny człowiek, hejter.Bez odbioru, mam nauczkę na przyszłość aby się nie wdawać w rozmowy z pożytecznymi idiotami. Teraz sobie poużywaj :)
zgłoś komentarz
I to ja jestem hejterem? :D

W dupie mam jakieś projekty, czy zostały zrealizowane, czy nie. Samą wiatę też mam w dupie :D Jest mi całkowicie obojętna- odkąd skończyłem 18 lat jeżdżę samochodami, nie pamiętam już jak "smakują" busy, autobusy czy pociągi.

PS: Wiatce daję miesiąc nim będzie trzeba remontować po patoli :) PS2: Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
zgłoś komentarz
Nie rozumiem tego całego szumu wokół tej wiaty... Rozwiązanie proponowane przez miasto jest najlepsze. Na pewno lepiej jest postawić wiatę bliżej fontanny i przesunąć przystanek busów na peron 1 niż ustawić tę wiatę pod samym przystankiem dla busów. Kto powiedział, że ta wiata ma służyć tylko osobom jadącym busem. Jest masa ludzi dojeżdżających choćby do szkół, które jeżdżą PKSem, które nie odjeżdżają z tego najbardziej oddalonego stanowiska.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.