Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Trwa montaż wiaty przystankowej na placu Dworcowym

Autor admin
Data utworzenia: 21 wrzesień 2017, 13:20 Wszystkich komentarzy: 5


Trwa montaż wiaty przystankowej na placu Dworcowym

Na placu Dworcowym trwa właśnie montaż wiaty przystankowej, która została zgłoszona jako projekt w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Nowa wiata stanie przy fontannie, tyłem do parkingu. Pod zadaszeniem znalazło się miejsce dla trzech ławek.

Wiata na placu Dworcowym była jedynym projektem dla północnej części Chojnowa, który pozytywnie przeszedł weryfikację - w wyniku tego koncepcja została wybrana do realizacji z pominięciem konsultacji społecznych.

Inaczej sytuacja wyglądała w południowej części miasta, gdzie pozytywnie zaopiniowano cztery projekty: budowę linarium - piramidy wspinaczkowej przy ulicy Władysława Łokietka, plac zabaw przy ulicy Maczka, wymianę istniejącej instalacji oświetlenia ulicznego przy ulicy Skłodowskiej-Curie oraz wymianę nawierzchni chodnika przy ulicy Sikorskiego (wzdłuż budynków nr 2 i 4 od ul. Kilińskiego do skrzyżowania). W głosowaniu trwającym od 8 maja do 7 czerwca mieszkańcy Chojnowa zdecydowali, że zrealizowany zostanie plac zabaw przy ulicy Maczka.

Wygląd nowej wiaty przystankowej już teraz spotyka się z mieszanymi uczuciami. Negatywnie komentarze odnoszą się przede wszystkim do lokalizacji wiaty, która jest całkowicie inna od zgłoszonej w projekcie. A co Wy o niej sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.Komentarze

UWAGA! +18! wulgaryzmy, ale warto zobaczyć, ja się popłakałam :)
TouTube Jak spier...... budżet obywatelski.

...
zgłoś komentarz
Wiata dla busów o ponad 100 metrów od przystanku dla busów, to tylko Serkies, albo jego eksperci mogli wymyślić. Tak patrzę na tę wiatę, która miała być, znaczy ta z planów jest dość fajna, dobrej jakości, a to coś to kilka kątowników i dach z „dykty” plastikowej, skoro projekt przeszedł, ludzie go poparli jakim prawem Serkies to zmienił, czy miał takie prawo, z tego co wiem to nie.
zgłoś komentarz
Przecież ten projekt nie został wykonany, to tylko opinia urzędu i chojnow.pl, myślę że autor projektu może zaskarżyć urząd miasta jako wykonawcę o nie wykonanie projektu obywatelskiego. Mam nadzieję że nikt się nie nabierze że ten projekt który wygrał, to projekt urzędników, inne miejsce i wiata, niema nic wspólnego z tym projektem obywatelskim. Oby urzędnicy odpowiedzieli za to że mają w dupie inicjatywy obywatelskie.
zgłoś komentarz
A wystarczyło zrobić jak w legnicy coś podobnego. Po co tyle stanowisk dla autobusów w chojnowie? W legnicy jest zatoczka tylko. Pognić sprzed dworca to towarzystwo co tam parkuje, zrbić z tego przystanek dla wszystkich autobusów. Drzwi dworcowe zamienić na szklane a te co są do muzeum jak komuś zalezy. Od strony peronów też zamontować szklane drzwi aby było ciepło na dworcu. Z przystanków autobusowych co sa obecnie zrobić parking . Praktycznie bez wiekszego wysiłku już dzisiaj by z nich mogły być stanowiska parkingowe , wystarczy tylko w połowie linię ciągła aby zajeżdżały tam auta z jednej i drugiej strony. I wszystko by jakos poukłądane było w końcu . Dworzec kolejowy byłby 2 funkcyjny
zgłoś komentarz
Kris wszystko to co opisujesz ma zostać wdrożone wraz z remontem dworca PKP. PKP pewnie co rozpisało to zrobi, natomiast przebudowa pl. Dworcowego leży w gestii Chojnowa i tu wyczuwałbym już pewne problemy :D
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.