Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Uwaga na złodziei podszywających się za pracowników spółdzielni, wodociągów, administracji

Autor admin
Data utworzenia: 20 wrzesień 2017, 13:39 Wszystkich komentarzy: 0


Uwaga na złodziei podszywających się za pracowników spółdzielni, wodociągów, administracji

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu legnickiego o wzmożenie czujności w związku z pojawieniem się złodziei podszywających się za m.in. za pracowników spółdzielni, wodociągów czy administracji.

- Sprawcy bardzo często wykorzystują sytuacje, kiedy na drzwiach budynku lub przy mieszkaniu jest zamieszczone ogłoszenie, zawiadomienie o przeglądzie np. instalacji gazowej, elektrycznej, bądź ogrzewania. Pukają do drzwi mieszkania podając się za pracownika administracji, pracownika wodociągów, hydraulika. Następnie wchodzą i wspólnie z osobą przebywającą w mieszkaniu dokonują sprawdzenia rur w łazience, grzejnika itp. wszystko po to, aby stwierdzić jakąś usterkę, zająć tym samym osobę jak najdłużej opowieściami, po to, aby inna osoba mogła wejść w tym samym czasie do mieszkania i ukraść najcenniejsze rzeczy takie jak biżuterię, pieniądze lub inne wartościowe przedmioty - czytamy w komunikacie opublikowanym przez KMP Legnica.

Pomimo ogromnego nagłośnienia w mediach, ciągle pojawiają się nowi oszuści, którzy wykorzystują naiwność i gościnność głównie osób starszych. Ciągle problemem pozostają także osoby, które wyłudzają pieniądze metodą na wnuczka. W lipcu legniccy policjanci odebrali kilka zgłoszeń dotyczących wyłudzeń pieniędzy od osób starszych; 26 lipca ofiarą złodziei padła 83-letnia mieszkanka Legnicy, która przekazała oszustowi podszywającemu się pod policjanta kwotę 15 tysięcy złotych. W sierpniu oszuści podszywający się pod funkcjonariuszy wyłudzili kwotę 7 tysięcy złotych od 88-letniej mieszkanki Legnicy.

Policjanci przypominają o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zdrowym rozsądku:

1. Nigdy nie zostawiajmy otwartych drzwi domu lub mieszkania, nawet gdy wychodzimy tylko na chwilę np. do piwnicy lub wyrzucić śmieci.

2. Nie zapraszajmy do domu osób przypadkowo poznanych.

3. Pouczajmy dzieci i domowników w podeszłym wieku, aby nie wpuszczały do mieszkania osób nieznajomych.

4. Jeśli do domu zgłaszają się osoby podające się za urzędników, pracowników OPS, itp. to przed wpuszczeniem ich do domu sprawdźmy wiarygodność tych osób. Przychodzący w uczciwych zamiarach zrozumieją naszą ostrożność.

5. Jeśli masz podejrzenia co do osób, które krążą po klatkach bloków i za wszelka cenę chcą wchodzić do środka, powiadom natychmiast o tym Policję.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.