Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Najlepsi warcabiści powiatu po raz kolejny spotkają się w Goliszowie

Autor admin
Data utworzenia: 29 wrzesień 2017, 14:01 Wszystkich komentarzy: 0


Najlepsi warcabiści powiatu po raz kolejny spotkają się w Goliszowie

30 września świetlica wiejska w Goliszowie gościć będzie mistrzostwa powiatu legnickiego w warcabach. Mieszkańcy naszego regionu rywalizować będą o tytuł najlepszego warcabisty powiatu oraz awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Celem mistrzostw jest wyłonienie najlepszych zawodników do udziału w eliminacjach strefowych Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast, które odbędą się 28 października w Ciechowie (gmina Środa Śląska). Organizatorzy stawiają sobie za cel także popularyzację gry w warcaby w naszym powiecie.

Do rywalizacji będzie można zapisać w dniu zawodów, do godziny 10:15 w świetlicy wiejskiej w Goliszowie. Prawo gry mają wszyscy mieszkańcy powiatu legnickiego. Mistrzostwa zostaną rozegrane w 6 kategoriach:

- do 10 lat (dziewczęta)
- do 10 lat (chłopcy)
- 11 - 12 lat (dziewczęta)
- 11 - 12 lat (chłopcy)
- 13 - 18 lat (kobiety + mężczyźni)
- 19 lat i starsi (kobiety + mężczyźni)

System rozgrywek zostanie ustalony na miejscu i będzie zależeć od ilości zawodników, którzy zgłoszą się do zmagań. Szczegółowy sposób rozegrania turnieju zostanie podany przez Sędziego Głównego bezpośrednio przed rozpoczęciem Mistrzostw.

W minionym roku po tytuł mistrzowski sięgnęli: Oliwia Ciereszko, Michał Jankowski, Mateusz Drapiewski, Anna Tersa, Jakub Ostropolski oraz Tadeusz Lesiak. Obok gospodarzy, czyli reprezentantów klubu Mewa Goliszów, na starcie rywalizacji stanęli warcabiści reprezentujący także chojnowską Szkołę Podstawową nr 4, Szkołę Podstawową w Bieniowicach a także poszczególne miejscowości powiatu legnickiego, m.in. Legnickie Pole, Grzybiany czy Jaśkowice Legnickie.

Organizatorami powiatowego czempionatu są: Starostwo Powiatowe w Legnicy, Urząd Gminy Chojnów, Powiatowe Zrzeszenie LZS W Legnicy, Gminne Zrzeszenie LZS w Chojnowie oraz LZS Mewa Goliszów.

Świetlica w Goliszowie - 30 września 2017, zapisy do 10:15, start 10:30


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform