Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


"Trójkę" kręci bezpieczeństwo. Przez cały rok szkolny

Autor admin
Data utworzenia: 18 wrzesień 2017, 13:00 Wszystkich komentarzy: 0


"Trójkę" kręci bezpieczeństwo. Przez cały rok szkolny

„Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" - to nazwa ogólnopolskiej kampanii promującej zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W ramach akcji policjanci odwiedzają placówki oświatowe w całym kraju; jedną z nich była Szkoła Podstawowa nr 3, w której gościła policjantka z legnickiej komendy wraz z dzielnicowym Komisariatu Policji w Chojnowie.

Jak czytamy w policyjnym komunikacie - Funkcjonariusze od początku roku realizując działania „Bezpieczna droga do szkoły” i ogólnopolską kampanię: pn. „Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 w Chojnowie. Podczas spotkania policjanci rozmawiali o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do szkoły. Poruszono również inne tematy uświadamiające dzieciom jak poprawnie się zachowywać i unikać niebezpiecznych sytuacji. Naturalnie, nic nie uczy tak doskonale jak praktyka więc nasi policjanci przeprowadzali z dziećmi ćwiczenia jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię w miejscach, gdzie jest oznakowane przejście dla pieszych oraz w sytuacji, gdzie go nie ma.

Największe zainteresowanie uczniów "trójki" wzbudził mundur i wyposażenie policjantów. Przyjazna atmosfera, w której funkcjonariusze przeprowadzali spotkanie pozwoliło efektywnie przekazać istotne dla maluchów informacje.

fot. materiały prasowe, KMP LegnicaKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.