Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Pobili i ugodzili nożem mężczyznę. Młodzi bandyci trafili w ręce chojnowskich policjantów

Autor admin
Data utworzenia: 18 wrzesień 2017, 11:25 Wszystkich komentarzy: 0


Pobili i ugodzili nożem mężczyznę. Młodzi bandyci trafili w ręce chojnowskich policjantów

Tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy zastosował sąd wobec zatrzymanych mężczyzn, którzy pobili i ugodzili nożem mężczyznę, a następnie ukradli mu telefon komórkowy oraz laptopa. Obydwaj kilka godzin później zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Komisariatu w Chojnowie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

- Chojnowscy policjanci zostali powiadomieni przez osobę poszkodowaną o fakcie pobicia i ugodzenia go nożem w prawe udo oraz kradzieży telefonu i laptopa. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że do mieszkania 26-latka pod pozorem skorzystania z telefonu weszło dwóch mężczyzn, w tym jeden 24-latek znany mu osobiście. Sprawcy od razu po wejściu do mieszkania zaczęli go bić pięściami po głowie i kopiąc po całym ciele, grożąc użyciem noży zarządzali od niego 1000 zł. Z uwagi na to, że pokrzywdzony nie posiadał takiej kwoty 17-latek ugodził go nożem w prawe udo. Mężczyźni zabrali z mieszkania telefon komórkowy oraz laptop po czym oddalili się. Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie sprawców tego rozboju. Już kilkanaście godzin później podejrzewani o udział w rozboju mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało byli to mieszkańcy Chojnowa w wieku 17 i 24 lat - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy legnickiej policji.

17-letni sprawca rozboju był poszukiwany w związku z ucieczką do Zakładu Poprawczego. W oparciu o zgromadzone w tej sprawie materiały przez policjantów Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Następnie na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 17 i 24 latka. Za rozbój mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.