Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Mieszkańcy Samorządowej cierpią na brak miejsc parkingowych. Policja bez litości dla kierowców

Autor admin
Data utworzenia: 12 wrzesień 2017, 15:14 Wszystkich komentarzy: 4


Mieszkańcy Samorządowej cierpią na brak miejsc parkingowych. Policja bez litości dla kierowców

Ulica Samorządowa to jedno z ostatnich miejsc w Chojnowie gdzie obowiązuje strefa zamieszkania - tym samym kierowcy parkować mogą tutaj jedynie na wyznaczonych do tego miejscach. Niestety - miejsc tych brakuje; budzi to frustrację wśród mieszkańców, którzy regularnie decydują się łamać przepisy. Sytuację w tym miejscu zdają się zauważać policjanci, którzy odwiedzają osiedle obdarowując jego mieszkańców mandatami - Niedługo to chyba do TVN Uwaga się zgłosimy - złości się jedna z mieszkanek osiedla.

Dla mieszkańców czterech bloków przewidziano około 50 miejsc postojowych - liczba ta to jednak wciąż za mało - Z braku miejsc parkingowych mieszkańcy parkują na trawnikach i równolegle przy krawężnikach. Na ulicy stoi znak "strefa zamieszkania", więc parkować należy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli trawniki odpadają i parkowanie przy krawężnikach również. Tylko teraz gdzie? W mieście? - pyta jedna z naszych czytelniczek - To jakaś paranoja, żeby człowiek nie miał gdzie postawić auta pod domem, bo zaraz mandat dostanie. Takich wypraw patroli policyjnych będzie teraz coraz więcej, bo wiedzą że tu będzie dużo mandatów. Ludzie nie maja gdzie parkować i będą źle parkować, tak jak do tej pory.

Urząd Miejski zdaje się dostrzegać problem, jednak zdaniem burmistrza zwiększenie ilości miejsc parkingowych w tym miejscu jest niezwykle trudne, ponieważ wiązałoby się to z przebudową sieci wodno-kanalizacyjnej, gazowej i elektrycznej oraz przyłączy - Niemniej jednak konsultujemy sprawę z projektantami branży drogowej aby znaleźć miejsce na wykonanie zatok postojowych.

Póki co, jedynym rozwiązaniem wydaje się likwidacja strefy zamieszkania na ulicy Samorządowej. Podobne rozwiązanie zastosowane zostało kilka miesięcy temu m.in. na ulicach Sikorskiego, Władysława Łokietka, Maczka czy Bohaterów Powstania Warszawskiego. Zmiana taka to jednak nie tylko zdjęcie dwóch znaków - to nieco dłuższy proces poprzedzony konsultacjami. Do tego czasu Samorządowa pozostanie z problemem.


Komentarze

Tyle lat mineło od czasu przebudowy osiedlowej drogi(tym samym powstania strefy zamieszkania), i nagle teraz zaczęło to razić Policję? Ktoś musiał uprzejmie donieść na Policję...panie Burmistrzu gdzie mają mieszkańcy parkować??? Władze wyczuły dobry interes a mandaty będą się teraz sypać jeszcze częściej...kura znosząca złote jajka
zgłoś komentarz
Bass masz olej w głowie? To, że Ty zapłacisz mandat za złe parkowanie to miasto z tego nie ma nic. Natomiast gdyby była Straż Miejska to wtedy tak.Gorąca prośba jak nie masz bladego pojęcia o niczym to po prostu zamilcz.
zgłoś komentarz
"Policjanci już nie będą mieć litości dla kierowców. Wszystko dlatego, że pieniądze z mandatów będą trafiać do ich kasy. Z pieniędzy ściągniętych z mandatów dostaną nagrody, czyli po prostu zarobią. MSWiA chce też z tych środków kupować paliwo do swoich radiowozów czy remontować budynki. Nie ma wątpliwości, że ilość mandatów tym samym, będzie większa niż dotychczas. Im ich więcej, tym więcej kasy dla funkcjonariuszy. Czym się to skończy? Nietrudno przewidzieć, że falą mandatów!"
zgłoś komentarz
Z powyższego cytatu nadal nie wynika, by miasto miało cokolwiek z mandatów. Policja i policjanci owszem, miasto nie.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.