Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Gminne Dożynki 2017: Od tego się zaczęło - fotorelacja z części oficjalnej [ZDJĘCIA/FILM]

Autor admin
Data utworzenia: 10 wrzesień 2017, 21:31 Wszystkich komentarzy: 0


Gminne Dożynki 2017: Od tego się zaczęło - fotorelacja z części oficjalnej [ZDJĘCIA/FILM]

Polowa Msza Święta, dożynkowy korowód, przemowy, przekazanie chleba i nagrody dla najlepszych - tak wyglądała część oficjalna tegorocznych Gminnych Dożynek.

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się od Mszy Świętej. Liturgia była koncelebrowana ks. Marka Osmulskiego z parafii św. Piotra i Pawła i ks. Mirosława Makowskiego z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. - Ten rok, wszyscy możemy to powiedzieć, był dla nas zadowalający - dla wszystkich rolników, dla całej gminy - zaznacza wójt Andrzej Pyrz - Jest się z czego cieszyć i mamy za co Panu Bogu dziękować. Dziękujemy również ludziom, dziękujemy za to co zdołaliśmy zebrać z pól, dziękujemy za determinację i wytrwały trud nieodmiennie towarzyszący pracy rolnika. Patrząc z radością na dożynkowy korowód dziękujemy również za kultywowanie tradycji, czego wyrazem jest dzisiejsze święto. Tradycja nas współtworzy i zakorzenia nas w wartościach, które wyznawały i którymi żyły pokolenia naszych przodków.

W dożynkowym korowodzie zaprezentowały się niemal wszystkie sołectwa gminy Chojnów. Pochód rozpoczął wieniec z Witkowa, czyli miejscowości będącej gospodarzem tegorocznych dożynek. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ostatni raz gminne dożynki gościły w Witkowie 27 lat temu.

W ramach części oficjalnej doszło również do uroczystego przekazania chleba dożynkowego przez starostów, którymi zostali w tym roku Elżbieta Ląd i Antoni Gawluk.

Witków tego dnia miał jeszcze jeden ogromny powód do dumy - dożynkowy wieniec z tej miejscowości uzyskał największe uznanie wśród jury. Wyróżnienia powędrowały natomiast do Niedźwiedzic i Jerzmanowic.

W wydarzeniu udział brali przedstawiciele gminy Chojnów oraz sąsiednich samorządów, a także przedstawiciele władz powiatu z wicestarostą Krzysztofem Sowińskim (mieszkańcem Witkowa) i wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Legnickiego Stanisławą Pakos na czele. Gościem Gminnych Dożynek był także Tadeusz Samborski - wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Zobacz także: Gminne Dożynki 2017: Olej smutki, żale i baw się doskonale z After Party i nie tylko [ZDJĘCIA]
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.