Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

MOKSiR zaprasza na dwie wystawy. Za nami połączony wernisaż [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 08 wrzesień 2017, 13:52 Wszystkich komentarzy: 0


MOKSiR zaprasza na dwie wystawy. Za nami połączony wernisaż [ZDJĘCIA]

Teresa Olszewska-Bancewicz i Józefa Pawlak były bohaterkami wczorajszego wernisażu zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Przez najbliższe tygodnie w Domu Kultury prezentowane będą dwie wystawy.

Na pierwszą wystawę składają się prace uczestniczek Pracowni Tkaniny Artystycznej Teresy Olszewskiej-Bancewicz. Obrazy malowane tkaniną - tak w trzech słowach można opisać technikę "Rafi", której nazwa pochodzi od greckiego słowa oznaczającego "szyć". Wpływ na powstanie tej techniki miały przemiany ustrojowe końca lat 80-tych XX wieku i trudna sytuacja materialna artystki, która w tym samym okresie przeprowadziła się do Przejęsławia w Borach Dolnośląskich.

- Kiedy znalazłam się w Przejęsławiu, moja sytuacja materialna uniemożliwiła mi kupowanie wełny do techniki tkanin artystycznych. Chciałam dalej tworzyć tkaniny, ale nie bardzo było z czego. Myślałam, kombinowałam i udało mi się wynaleźć, opracować, technikę robienia tkanin dekoracyjnych z odpadów tekstylnych. Technika ta polegała na przyszywaniu do podłoża z płótna skrawków materiałów.

Od 2013 roku Teresa Olszewska-Bancewicz prowadzi warsztaty w Bolesławieckim Ośrodku Kultury BCC. Po czternastu miesiącach współpracy artystki ze studentkami zorganizowana została pierwsza wystawa - dziś owoce tej pracy możemy oglądać na ścianach chojnowskiego Domu Kultury.

Druga z wystaw prezentowanych w tym samym czasie na ścianach Domu Kultury składa się z prac chojnowianki Józefy Pawlak. "Malarstwo" to przede wszystkim obrazy z morskimi i górskimi pejzażami.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.