Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Nietypowi mechaniczni goście na rozpoczęciu roku w "Trójce"

Autor admin
Data utworzenia: 05 wrzesień 2017, 10:22 Wszystkich komentarzy: 0


Nietypowi mechaniczni goście na rozpoczęciu roku w "Trójce"

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty! W Szkole Podstawowej nr 3 inaugurację swoją obecnością zaszczyciło blisko 400 uczniów, prawie 50 nauczycieli, pracownicy szkoły, rodzice oraz kilku nietypowych gości, którzy zamieszkają w szkole i pomogą dzieciom w nauce robotyki.

- W tym roku na pierwszym spotkaniu wystąpili po raz pierwszy nowi goście w szkole: roboty. Uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły powitał robot Yogi, któremu mikrofon pod nos przywiózł robot z chwytakiem (jeszcze nie ma imienia). W małym programie artystycznym wystąpił też słonik Jimu, który wzbudził uśmiech na twarzach nie tylko dzieci. Te roboty oraz Bubu i kilka mBotów, które nie pokazały się na placu stanowi drużynę, która przy pomocy nauczycieli wspomoże i uatrakcyjni szkolne lekcje.

Zajęcia w kole robotyki wpiszą się w prowadzone od roku, dzięki unijnemu projektowi, lekcje programowania.

Roboty to nie jedyna nowość w "trójce". Przedstawiciele placówki są przekonani, że będzie to dobry rok dla całej społeczności szkolnej - Szkoła w ostatnim czasie znacznie unowocześniła swoją bazę. Oprócz tablic interaktywnych obecnych w każdej klasie złożone zostały wnioski o nowoczesne, duże, 65 calowe monitory dotykowe, które przeznaczone są do klas I.

Zobacz również: Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty! Zobacz zdjęcia ze wszystkich chojnowskich szkół


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.