Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Żukietta zmierza do Kraju Basków. Śledź na bieżąco chojnowską ekspedycję

Autor admin
Data utworzenia: 04 wrzesień 2017, 12:01 Wszystkich komentarzy: 0


Żukietta zmierza do Kraju Basków. Śledź na bieżąco chojnowską ekspedycję

Z Chojnowa, przez Egelsbach i Commentry do Kraju Basków - wyruszyła charytatywna ekspedycja klubu Oldtimer Chojnów. Uczestnicy zapraszają do śledzenia ich podróży.

By dojechać do Kraju Basków potrzebny jest konkretny samochód - Żukietta, czyli FSM Żuk A156 z 1985 roku w barwach narodowo-patriotycznych powinna sprostać temu zadaniu - Bardzo zrywna maszyna o niesamowitej przyczepności. Dzięki zastosowaniu unikatowych rozwiązań konstrukcyjnych jest w stanie spalić tyle paliwa ile się wleje. Za sportowe doznania z jazdy odpowiada m.in. system wygłuszenia, który został opatentowany w San Escobar.

Ekipa z grodu nad Skorą wyruszyła 2 września. Najważniejszym celem ekspedycji jest zbiórka pieniędzy na rzecz mieszkańca Biskupina Kamila Wawrucha, który urodził się jako skrajny wcześniak. Kamil potrzebuje naszego wsparcia finansowego - Silna wola życia pozwoliła mu przeżyć mimo wielu schorzeń. Widzi słabo i nie słyszy. Jedynym ratunkiem dla odzyskania zmysłu są implanty ślimakowe. Jeden kosztuje przeszło 100 tysięcy złotych i zostanie zrefundowany przez NFZ, ale tylko wtedy gdy na drugi zostaną zebrane środku przez rodziców chłopca. Kwestia jest o tyle pilna, że im szybciej Kamil przejdzie operację tym większa szansa na odzyskanie kontaktu ze światem.


W drodze do baskijskiej Noji uczestnicy ekspedycji odwiedzili m.in. Egelsbach i Commentry, czyli miasta partnerskie miasta Chojnowa, a także Paryż,Verdun, Chalons-en-Champagne czy Reims. Podróż nie obywa się bez przygód. W Karlowych Warach strzelił pasek od alternatora - szybka naprawa i dalej w drogę... w drogę, którą każdy z nas może śledzić.

Zapraszamy do śledzenia i życzymy powodzenia.

fot. Oldtimer ChojnówKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.