Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

W chojnowskim MOKSiR zabrzmią najpiękniejsze romanse

Autor Kasia_
Data utworzenia: 02 wrzesień 2017, 11:02 Wszystkich komentarzy: 0


W chojnowskim MOKSiR zabrzmią najpiękniejsze romanse

Już w najbliższy czwartek, 7 września, w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji zabrzmią najpiękniejsze romanse polsko-rosyjskie. Rozpoczęcie koncertu planowane jest na godz. 19.00.

Festiwal Romansu Polsko-Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej dobrze znany jest chojnowskiej publiczności, która zawsze tłumnie przybywa na koncerty z tego cyklu.

Festiwal zainspirowany jest tragiczną miłością Rosjanki i polskiego oficera, których historia została opowiedziana w filmie „Mała Moskwa”.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód przy współpracy z chojnowskim Urzędem Miasta.

Koncert poprowadzi Aurelia Sobczak – wspaniała aktorka i reżyserka. Na chojnowskiej scenie zaprezentują się wybitni artyści scen polskich, białoruskich, ukraińskich i rosyjskich - przedstawią oni najpiękniejsze melodie romansów muzycznych.

Legnicki Festiwal Romansu Polsko-Rosyjskiego służy idei zbliżania ludzi i narodów poprzez kulturę i sztukę. Ta inicjatywa jest wspaniałym przykładem przenikania się kultur i pochwałą uniwersalnego systemu wartości, wśród których miłość przezwyciężająca systemy i granice polityczne zajmuje poczesne miejsce.

MOKSiR

czwartek, 7 września

godz. 19.00

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.