Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Nie będą segregować odpadów? Czekają ich podwyżki

Autor admin
Data utworzenia: 01 wrzesień 2017, 12:36 Wszystkich komentarzy: 1


Nie będą segregować odpadów? Czekają ich podwyżki

Od kilku miesięcy, podczas każdej sesji Rady Miejskiej powraca temat śmieci. Tym razem tematem przewodnim była segregacja - głos w sprawie zabrał inspektor ds. gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, który zaznaczył, że dużą winę za obecny stan rzeczy ponoszą osoby, które w niewłaściwy sposób segregują odpady.

Za selektywną zbiórkę odpadów w Chojnowie odpowiada Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Odpady zmieszane odbiera wybrana w przetargu firma A.S.A. Eko Polska z Zabrza; umowa miasta z firmą zewnętrzną obowiązuje do 17 lipca 2018 roku. Miasto rocznie na odbiór odpadów zmieszanych wydaje 1 765 800 złotych.

Pomimo, iż chojnowianie w większości płacą za odpady zbierane selektywnie, wielu z nich nie stosuje się do zasad segregacji śmieci. W efekcie w kontenerach zbiorczych lądują odpady, które powinny być przekazywane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ulicy Kraszewskiego.

Urząd Miejski zaznacza, że w przypadku braku selektywnego zbierania odpadów opłaty w konkretnych przypadkach wzrosną do kwoty 20 złotych od osoby. W celu poprawy sytuacji do zarządców budynków wysłane zostały pisma, informujące mieszkańców o ciążących na nich obowiązkach.

Co więcej - już teraz w kilku przypadkach doszło do zawiadomienia policji, która przyjęła zgłoszenie m.in. dotyczące pozostawienia gruzu budowlanego przy kontenerach na ulicy Paderewskiego. Służby interweniowały także w sprawie opadów po wymianie okien, które znalazły się przy śmietnikach na ulicy Sikorskiego.

Referatowi inspektora ds. gospodarki komunalnej i mieszkaniowej towarzyszyła prezentacja, obrazująca skalę problemu:Komentarze

to w takim razie gdzie wyrzucać kartony po m.in. telewizorach czy lodówkach?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.