Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Przy rzece odnaleziono pociski artyleryjskie. Policja ostrzega przed niewybuchami

Autor admin
Data utworzenia: 23 sierpień 2017, 09:56 Wszystkich komentarzy: 0


Przy rzece odnaleziono pociski artyleryjskie. Policja ostrzega przed niewybuchami

Jeden z mieszkańców gminy Chojnów w trakcie spaceru po łące w niewielkiej odległości od rzeki Czarna Woda odnalazł pociski artyleryjskie. Miejsce ujawnienia nabojów zostało zabezpieczone przez policję.

- Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymał zgłoszenie o znalezieniu przez jednego z mieszkańców gminy Chojnów, podejrzanie wyglądających przedmiotów przypominających kształtem pociski artyleryjskie. Niewybuchy leżały w pobliżu koryta rzecznego Czarnej Wody. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili fakt obecności niewybuchów w ilości trzech sztuk oraz zabezpieczyli miejsce ujawnienia materiałów niebezpiecznych - informuje sierż. Marek Czarkowski z legnickiej policji.

Niewybuchy pochodzą najprawdopodobniej z II wojny światowej i są pozostałością po dywizji pancernej, która stacjonowała w pobliżu rzeki stanowiącej naturalną barierę obronną przed nieprzyjacielem.

Ujawnione pociski miały średnicę około 5 cm i około 10 cm długości. Niebezpieczne materiały zostały zabrane przez patrol rozminowania saperskiego z Jednostki Wojskowej w Głogowie. Pociski zostaną zneutralizowane na poligonie. Zarówno miejsce znalezienia materiałów jak i przyległy teren są dokładnie sprawdzane przez saperów.

- Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat w dalszym ciągu mogą być niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę - czytamy w policyjnym komunikacie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform